Metody wydzielania metalu są różnorodne, usługodawcy proponują nam tak samo laserowe, wodne, plazmowe, jak i tlenowe. Scharakteryzujemy dwa pierwsze zabiegi, są one bowiem najbardziej powszechne.

Obróbka laserem
Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Cięcie laserowe jest najnowocześniejszą metodą termicznego oddzielania towaru. Jest bardzo precyzyjne i szybkie. Zapewnia obróbkę rozlicznych wersji stali oraz stopów metali nieżelaznych. Ich skala zależy od zastosowanego źródła laseru. Najpóźniej powstałe wyjście, oparte o technikę „Fiber” aktywuje wiązkę oraz przesyła ją do głowicy za sprawą światłowodu, co rozwija możliwości zastosowania przecinarek a także istotnie zmniejsza wartości obsługi.

Cięcie laserem limituje także w znaczący sposób zużytkowanie energii elektrycznej . Dzisiejsza technologia zezwoliła na likwidację drogich i ciężkich w serwisowaniu produktów prowadzenia wiązki – szyku zwierciadeł wspólnie z akcesoriami. Prowadzenie odbywa się w tej chwili przez pewny i samoczynny kabel światłowodu.

Żywotność systemu IPG wynosi minimum 100 tys. godzin. Dodatkowo do funkcjonowania przecinarki nie są już należyte gazy o dużej czystości, a do wiedzenia wiązki nie jest użytkowany dwutlenek węgla. Oddzielanie towaru za usługą strumienia wody z czy też bez dodatku ścierniwa jest stworzony do każdego modelu materiałów od metalu po szkło oraz drzewo.

Na domiar tego, jeżeli obrabiany materiał nie zdoła zostać poddany działaniu dużej temperatury, to przez wzgląd na brak wpływu strefy ciepła, cięcie wcięcie (przejdź po tym linku)est jedyną możliwością. Obręby ciętych elementów nie nadtapiają się, zachowując przy tym ogromnie wysoką jakość granic (nie wymagającą uzupełniającej obróbki).

Cięcie wodą stosuje się w razie półproduktów takich jak gumy, gąbki, szkła, kamienie, skóry.

To doskonały moment, aby dowiedzieć się więcej danych na ten temat – niezbędne będzie jedynie optymalne źródło, które wyświetli niezbędne informacje.

Najistotniejsze zalety tej metody to: optymalne zużycie materiału, na skutek niedużej szerokości cięcia , skrupulatny efekt ciętych granic i także sposobność cięcia elementów krańcowo drobnych oraz ogromnych gabarytów.

Także pierwsza jak i druga metoda cięcia metali jest niejednokrotnie stosowana. Stosuje się ją zarówno w niewielkich jak i większych firmach. Prostolinijne i szybkie separowanie to efekt długoletniej pracy nad tą technologią, do tej pory notabene się ją udoskonala. Więcej na

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved