Rynek pracy z roku na rok zmienia się jak w kalejdoskopie. Te zawody na które jeszcze parę lat temu istniał popyt, dziś nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem. I przeciwnie. Są osoby, których kwalifikacje ”poszły w górę”. Pracodawcy sygnalizują, iż największe deficyty występują w grupie doświadczonych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalizacji.

Pomimo wyraźnego spowolnienia w branży budowlanej cały czas istnieją problemy z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych. W dalszym ciągu na całkiem szybki angaż będą mogli liczyć wprawni technicy różnych specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Wiecznie pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Specjaliści dostrzegli mniejsze zapotrzebowanie na kierowników budowy. To efekt nieciekawej sytuacji ekonomicznej, jaka w poprzednim roku objawiła się spadkiem zleceń w branży budowlanej.
Zobacz też
Praca przed komputerem
Autor: JZO,
Źródło: JZO,

Deficyt wykwalifikowanych kierowców aut dostawczych czy ciężarowych z potrzebnymi uprawnieniami to także kłopot pracodawców.

Jeżeli interesuje Cię omawiane zagadnienie, nowa wiadomość omawia szczegółowo interesujące tematy, które okażą się niesamowicie zajmujące.

Liczmy się z tym, że ważne w chwili zlecenia są kwestie dyspozycyjności, stan gotowości do podróży zagranicznych, oraz związana z tym znajomość języków obcych. Osób spełniających owe kryteria niestety wyraźnie brakuje.
Kolejny wpis

Kolejną dziedziną jest branża informatyczna. Sytuacja nie uległa zmianie i jak w ubiegłych, wśród pracodawców szczególnie poszukiwani są specjaliści od tworzenia oprogramowania.
Żyjemy w czasach, gdzie każde przedsiębiorstwo zamierzając odnosić pomyślne wyniki, musi być zaopatrzona w szereg systemów czy aplikacji wspomagających zarządzanie. Czytajmy fora, portale poświęcone pracy precyzując przy tym obszar w którym chcemy podjąć pracę, np.

Czy wiesz, że opublikowane tu praktyczne materiały, mogłyby okazać się bardzo dla Ciebie pożyteczne? Dotyczą one tematyki, która Cię właśnie zafascynowała.

oferty pracy Skierniewice – udzielajmy się!.
Dla Europy częstym wzorem w procesie planowania rozwoju rynku pracy są Stany Zjednoczone, warto więc przyjrzeć się prognozom mówiącym o tamtejszym rynku pracy. Pomyśleć nad tym co będzie się działo w naszej firmie nie za 3 dni, ale za 3 lata. W jaki sposób możemy się przygotować na ewentualne reformy doszkalając swoje kwalifikacje. Myślmy przyszłościowo.
Dalej

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved