Blisko 80 procent wiedzy jakie do nas dochodzą to obraz, reszta informacji zatem ok 20 procent wypada na pozostałe zmysły. Współcześnie możemy uznać, iż mamy skłonności do przywiązywania coraz większej wagi do obrazu oraz dźwięku oraz obrazów. Zewsząd nas otaczają, poczynając od reklam przez programy TV. Właśnie ta druga – telewizja – przyzwyczaiła nas do współistnienia obrazu oraz dźwięku.

Już nawet w kulturze wysokiej rozwinęła się oddzielna gałąź kultury, to znaczy muzyka do filmów. Najpopularniejsi kompozytorzy muzyki klasycznej komponują dzisiaj dla kinematografii. Muzyka do filmów – wedle słów kompozytorów – jest ciężkim kawałkiem chleba. Muzyk nie może sobie pozwolić na zupełną dowolność bowiem ścieżka dźwiękowa nie może dominować nad obrazem, ma go tylko uzupełniać, niekiedy wzmocnić jakieś odczucie. Najlepsze z tychże dzieł żyją potem własnym życiem. Bywa również tak, że jakiś utwór nie jest stworzony jako muzyka do filmu, a tymczasem kojarzony on jest jednoznacznie z kinematografią.
muzyka do prezentacji
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Tak było z częścią oratorium popularnego polskiego kompozytora. Mało kto z słuchaczy zdaje sobie sprawę że tenże utwór jest tylko zapożyczony do filmu. Muzyka do filmów poza ilustracją obrazu jest również rozwiązaniem na popularyzację ambitniejszej muzyki. Na pewno jakaś część widzów będzie wyszukiwać motywu muzycznego, dzięki czemu mogą odkryć bogactwo muzyki klasycznej.

Odkryj bez zwlekania wpis spod linku (https://pieczatki.pl/wzory-odbic/), gdyż zapewne zdziwi Cię to, jak niezwykle fascynujące treści tam są opublikowane.

Coraz to większą sławą cieszy się muzyka do gier. Ona też może stać się świetnym fortelem na oświatę muzyczną. Muzyka nie jest tylko dziedziną rozrywki, używamy jej nierzadko w działalności biznesowej. Już w szkole żąda się od uczniów żeby przygotowywali pokazy w sposób atrakcyjny. Żeby uzyskać zaplanowany zamysł warto jest dostosować odpowiednią muzykę do prezentacji. Rzecz jasna takie uczniowskie prezentacje są amatorskie. Biznesy które postawiły na taką odmianę reklamy, powierzają kompozycję profesjonalistom by muzyka do prezentacji była jak najlepiej zapamiętana. Autor:

Rzecz jasna muzyka do prezentacji winna być odpowiednio dobrana, inna na przykład do prezentacji ekonomicznej natomiast zupełnie odmienna kiedy materią pokazów jest nowiusieńki dynamiczny samochód.

Po znacznie więcej informacji serdecznie zapraszam na (www.spektrometriamas.pl/systemy-lc/exionlc-ac/) tęstronę internetową. Nie wahaj się – polepsz wiedzę na temat omówiony w artykule.

Oczywiście najważniejsze znaczenie ma dla firmy reklama a toteż i muzyka do reklamy powinna być stworzona na najwyższym poziomie.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved