Budowa domu jest skomplikowanym projektem. Decydując się na jej rozpoczęcie powinniśmy liczyć się z niespodziankami. Nie można niestety wszystkiego przewidzieć, niezależnie od tego czy będzie to budowa duża czy tylko odnawiamy już istniejący budynek, zawsze może się przydarzyć coś, czego nie założyliśmy.

W budownictwie coraz lepiej
Autor: Agencja inplusPR
Źródło: Agencja inplusPR
Słynna jest niezawodność brygad budowlanych, dlatego warto dobrze przemyśleć warunki umowy z budowniczymi tak, by nasze koszta nie okazały się nadmiernie duże. Najlepszym wyborem jest najęcie dużej, sprawdzonej firmy. Chociaż wiadomo że zwykle takowe firmy (odsyłam do tej strony) mają większe ceny, warto tą kwestię przemyśleć, ponieważ podejrzanie niska cena może być oznaką problemów takich, jak choćby ukryte ponadplanowe opłaty za użycie urządzeń. Niewysoka cena może również oznaczać nieodzowność najęcia przez naszego wykonawcę podwykonawcy oferującego na przykład mini dźwigi, jakimi nasza ekipa nie dysponuje. Jednym słowem, planując roboty budowlane nie powinniśmy kierować się jedynie przyciągającą ceną.

Czy ten artykuł jest według Ciebie zajmujący? Jeżeli tak, to zamieszczona tutaj ważna witryna (https://www.eremit.pl/gabiony/) bardzo ważna witryna (https://www.eremit.pl/gabiony/) również okaże się warta zainteresowania.

Klasycznym przykładem tego że opłata nie będzie wystarczającą przesłanką w wyborach dotyczących podobnych inwestycji mogą być tak znaczne roboty jak budowa (link) dróg ekspresowych. Na mocy regulacji o postępowaniu przetargowymi dla zlecającego największe znaczenie ma opłata – im będzie ona mniejsza tym lepsza oferta. Nacisk na obniżenie wydatków za wszelką cenę paradoksalnie powiększa koszty, bowiem nierzadko się zdarza że nie dotrzymywane są umówione terminy, a to powoduje dodatkowe koszty. Wiadomo bowiem, iż jeżeli dana firma sobie nie poradziła, to jej następczyni będzie mieć solidne argumenty na podwyższenie cen za wykonanie zadania.


Dlatego – przed podjęciem jakichkolwiek rozstrzygnięć – watro zorientować się, czy wykonawca za atrakcyjnie niższą opłatę jest w stanie rzeczywiście zrealizować pracę jaką mu zlecimy. O wiele prostszą sytuację mamy wtedy, gdy robota jaką mamy do zrealizowania jest drobna i okazjonalna. Wtedy wystarczy zwrócić się wprost do jednostki oferującej mini dźwigi ((link do artykułu)) do wynajęcia. Najlepiej także przy planowaniu budżetu przedsięwzięcia z góry przewidzieć, iż koszta będą większe od zamyślanych (średnio o dziesięć procent).
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved