Przedsiębiorcy prowadzący firmę mają umożliwione wykorzystanie swojego osobistego konta rozliczeniowego na cele związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Dla sp. z o.o. oraz spółek akcyjnych konto bankowe dla firmy jest niestety obligatoryjne. W obu przypadkach właściciele muszą natomiast zapoznać się z właściwościami, którymi należy się kierować przy wyborze propozycji rachunku bankowego dla firm.

Bankomat
Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinno się rozpocząć od znalezienia banków, które oferują wachlarz usług dedykowanych dla firm, a najlepiej niewielkich przedsiębiorstw. Następnie trzeba zapoznać się z niuansami usługi dla firm, żeby mieć możliwość w kolejnym etapie ustawić propozycje począwszy od tych spełniających nasze wymagana, a skończywszy na najmniej dopasowanych. Warto dowiedzieć się, czy przedstawiane konto bankowe dla firmy jest związane ze stałymi kosztami powiązanymi z płatnościami, kartami debetowymi, prowadzeniem ROR-u itd. Im mniej różnych opłat, tym lepiej – wiele banków proponuje już bezpłatne pobranie środków ze wszystkich bankomatów, wpłaty funduszy na konto, przelewy mobilne, a nawet przelewy natychmiastowe. Warto podpytać także o bonusowe usługi bankowe typu inkaso, oprocentowanie rachunku, czy IKE w połączeniu z firmowym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym.

Rachunki
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Zacznijmy od inkaso, które jest jedną z ważniejszych opcji dodatkowych oferowanych przez banki. To forma transakcji internetowych, która polega na złożeniu dyspozycji w bank o pobieraniu określonej kwoty przez odbiorcę od kontrahenta.

Czyżby artykuły opublikowane na danej stronie ogólnie Cię uszczęśliwiły? Sądzimy, że tak. Jednakże, jeżeli chcesz więcej, to kliknij tu.

Z inkaso korzysta dużo przedsiębiorstw, które w ten sposób samodzielnie dbają o to, aby zobowiązania z tytułu umówienia usług lub zawierania współpracy wpłynęły na branżowe konto o czasie. Kolejną z tego typu dodatkowych usług, jakie może oferować konto bankowe dla firmy jest IKE, a mianowicie indywidualne konto emerytalne. Możliwość założenia IKE, żeby rozpocząć odkładać na własną starość, mają wszystkie osoby prywatne, które mają ukończone szesnaście lat. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest podpięcie IKE do ROR-u dla firmy, jako usługi bonusowej – szanuje to czas, daje możliwość na realizację polecenia stałej wpłaty i spaja wszystkie usługi w całość.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved