Nie wszystko, co znajduje się w internecie, powinno być dowolnie kopiowane i przesyłane. To, że w internecie posiadamy niezwykle prosty dostęp do różnorakich treści nie znaczy jeszcze, iż nie obowiązują tutaj reguły prawa autorskiego.

Publikowanie treści w postaci tekstowej, muzyki, zdjęć itd. na witrynach internetowych nie daje prawa do darmowego powielania ich, a jedynie bezpłatną dostępność. Musimy zatem poznać trochę bliżej prawa autorskie, jakie współcześnie panuje w naszym kraju.

Prawa autorskie w internecie obejmują przede wszystkim wytwory intelektualne, między innymi filmy, obrazy, muzykę itd..

Zainteresowały Cię poniższe treści? Bardzo nas to cieszy i tym samym zapraszamy Cię do serwisu twórcy po kolejną dawkę szczegółów.

Nie możemy pominąć, iż objęte są nimi również wszelkie treści zawarte na danej witrynie internetowej. Naruszenie praw autorskich ma miejsce więc wtedy, kiedy ktoś nielegalnie i bez wymaganej zgody kopiuje i powiela treść, jaka mieści się na naszej witrynie internetowej. Jest to sprzeczne ze współczesnym prawo i może wiązać się z konsekwencjami prawnymi.

Podatki
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W teorii wszystko okazuje się dosyć proste i oczywiste, niestety w praktyce najczęściej nie jest już tak łatwo. Nie zawsze jest jednoznaczne, jaka treść może być powielana i udostępniana, jaka zaś może zostać rozprzestrzeniona jedynie na prawach cytatu. Jeżeli nie jesteśmy przekonani, czy daną treść możemy zastosować, zawsze należy spytać o zgodę twórcę czy też właściciela treści. Dzięki temu będziemy spokojni, że nie złamaliśmy prawa, a równocześnie będziemy mogli bez przeszkód stosować konkretną treść.

Dla swojego użytku i zupełnie legalnie można wykorzystywać te utwory umieszczone w sieci, które były umieszczone w internecie za zgodą ich autora. Jeśli natomiast mamy zamiar użyć czyjejś własności jednak nie posiadamy na to zgody autora, możemy skorzystać z możliwości cytatu.

W internecie jednak zwykle wystarczy podać link do witryny, z której dana treść została pobrana. I w tym przypadku sprawa zostanie rozwiązana w najprostszy sposób. Pamiętajmy, że również jeżeli nieumyślnie naruszymy czyjeś prawa do wybranej treści, to i tak nie jesteśmy zwolnieni z konsekwencji za ten czyn. Znajomość zasad prawa jest kluczowa, jeżeli na co dzień spotykamy się z tego typu sprawami lub planujemy założyć firmę w sieci.

Autor .

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved