Zmieniające się warunki na rynku wymagają od jednostek elastyczności. Klienci są coraz to bardziej wymagający, a zdobycie klienta w warunkach wielkiej konkurencji staje się coraz trudniejszym zagadnieniem. Marketing relacji i narzędzia służące do jego dokonań, mogą okazać się doskonałym źródłem wyższości konkurencyjnej. Troska o satysfakcję konsumenta i pozyskiwanie jego oddania, również kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy w świadomości konsumentów to inwestycje, jakie procentują przez długie lata.

grupa
Autor: Nazareth College
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz częściej stosowany marketing – poznaj naszą firmę – relacyjny polega na rozpoczęciu i utrzymaniu długotrwałej więzi z konsumentem, oraz bezpośrednim komunikowaniu się przez formowanie dialogu i obustronnego zaufania. Najistotniejsze dobrodziejstwa, jakie przynosi poprawnie wykonywany marketing relacji to wzrost satysfakcji i oddania konsumentów, wzrost sprzedaży, wzmożenie efektywności przedsięwzięć promocyjnych przez ich lepsze przystosowanie do odbiorców i usunięcie działań nieskutecznych, łatwiejsza identyfikacja potencjalnych klientów i minimalizacja kosztów zdobywania nowych nabywców, oraz podwyższenie jakości zapewnianych usług i obsługi klienta.

Firmy poszukują bezustannie oryginalnych podejść do budowania korzystnych stosunków i więzi z klientem. Należycie projektowany i zaaranżowany zapewnia osiągnięcie prawie każdego z zaplanowanych zamysłów. Program lojalnościowy przybiera przeróżne formy, dobrane do poszczególnych gatunków biznesowych. Przybiera różną postać w zależności od charakteru uczestników programu. Dla każdej grupy zestawiane są stosowne mechanizmy nagradzania, zależne od zachowań transakcyjnych klientów.

nowe znajomości
Autor: Janus Sandsgaard
Źródło: http://www.flickr.com
Najpopularniejszą odmianą projektów lojalnościowych jest program punktowy. Program ten polega na kumulowaniu punktów na osobistych kontach uczestników projektu, a w następnej kolejności wymianie ich na gratyfikacje rzeczowe z katalogu nagród. Projektami lojalnościowymi są także programy rabatowe. Są to rabaty na następne sprawunki przyznawane po realizacji odpowiedniego stopnia zakupowego. Lojalny nabywca jest rzeczywistym bogactwem dla każdego przedsiębiorstwa.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved