Praktycznie każda firma rozliczać się musi ze skarbówką. W zależności od rodzaju działalności, którą się prowadzi może to być proste policzenie podatków, ale też bardziej skomplikowane w przypadku prowadzenia działalności importowej czy eksportowej. W szczególności w tym ostatnim przypadku firmy mają szereg różnych formalności do wykonania, bowiem dochodzi jeszcze kompleksowa odprawa celna.

terminal kontenerowy

Autor: tommy japan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w naszym kraju nadal jest z tym wiele problemów, mimo znacznego polepszenia sytuacji w ostatnich latach. W szczególności importerzy bywają narażeni na nieprzewidziane kontrole, obowiązek przygotowywania wielu średnio potrzebnych dokumentów, a czasami może to być zwyczajnie zły humor celnika, żeby opóźnić dostawę. Kolejnym problemie jest fakt, że urzędnicy samodzielnie interpretują przepisy, więc przedsiębiorcy nie wiedzą tak naprawdę, czy w danym przypadku się dobrze rozliczają. Wszystko to powoduje, że coraz większa ilość firm rezygnuje z odprawiania się w naszych urzędach, i zaczynają się rozliczać tam, gdzie towar przybywa na teren Unii Europejskiej, najczęściej są to Niemcy ze względu na bliskie położenie i wielki port w Hamburgu.

transport lotniczy

Autor: NOAA Photo Library
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby takie rozliczenie można było zacząć, konieczne będzie przedstawicielstwo fiskalne jakiegoś niemieckiego partnera – unijne przepisy będą bowiem pozwalać na dokonywanie rozliczeń w każdym z krajów członkowskich. Taki pośrednik będzie odpowiadał za wszystkie sprawy związane z wymaganymi dokumentami celnymi, a także zajmie się niezbędnymi procedurami mającymi właściwie porozliczać należne cło i podatki. Wszystko zaczyna się w momencie wjechania towaru na teren Unii, najczęściej będzie to rozładunek w jednym z niemieckich portów. Po przygotowaniu i przekazaniu do urzędów wszystkich dokumentów niezbędne będzie przewiezienie towarów do końcowego klienta. Trzeba będzie więc do tego zorganizować transport niemcy polska, może to być albo lądem, albo następnym statkiem do któregoś z polskich portów.

Jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze informacje na omawiany tutaj temat, to przeczytaj szczegóły, które najnormalniej w świecie Cię pochłoną.

br>
Czy chcesz może poddać tę sprawę późniejszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj tekst (https://www.businessfunds.pl/pozyczki-prywatne-dla-firm/), który publikuje podobne zagadnienia.

Przez przeniesienie odprawy do innego kraju nasi przedsiębiorcy nie tylko tracą na to dużo mniej czasu, ale też mogą sporo zaoszczędzić.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved