Rozwój nowoczesnych metod informatycznych spowodował, że w firmach zaczęło się pojawiać bardzo dużo danych. Duże firmy już przed dekadą miały wdrożone zaawansowane systemy do zarządzania ERP, w jakich w czasie rzeczywistym były i w dalszym ciągu są rejestrowane wszystkie gospodarcze zdarzenia. Przy dobrze skonfigurowanym systemie liczba przetwarzanych danych jest bardzo duża, więc pojawiła się konieczność ich wydajnej analizy, i to w oparciu o różne płaszczyzny.

Osoby zarządzające i podejmujące decyzję zaczęły odczuwać ograniczenia, jakie zaczęły się pojawiać w najlepszych nawet pakietach ERP, gdyż często nie była w nich możliwa bardziej przekrojowa analiza danych.

Kiedy już przeczytasz zamieszczony tutaj wpis, nie mniej wciągająca będzie ta nasza strona (https://kwadra-system.pl/czyszczenie-hal-magazynowych-poznan/), ponieważ posiada pokrewne informacje na prezentowany temat.

Przede wszystkim to wynikało z budowy tego typu systemów, ich podstawową rolą jest gromadzenie i przetwarzanie bieżących informacji, a wszelakie analizy operują tylko na tych danych, jakie już wprowadzono. Ale równocześnie nie pozwolą na nic więcej, jeśli w czasie wykonywania zdarzenia gospodarczego jakieś informacje nie zostały wprowadzone, to ich użycie później nie było możliwe.

Chcąc dać sobie radę z takimi ograniczeniami, zaczęły się pojawiać rozwiązania big data, zwane też popularnie Bussinnes Inteligence. Ich idea była całkowicie inna niż systemów ERP, lecz miały one wykonywać zupełnie inne rzeczy.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto jest bardziej poznać to zagadnienie, to dodatkowo zerknij tutaj (https://rokad.pl/banery-powlekane/blockout).

Pierwszą różnicą jest mechanizm gromadzenia danych. Przy systemach BI informacje otrzymane przykładowo z programów ERP czy innego rodzaju źródeł są przetwarzane do właściwego formatu i następnie ładowane do bazy. Zdarza się czasami, że ilość informacji może się zwiększyć parę razy w porównaniu z danymi wyjściowymi, ale jest to celowe działanie. Więcej na ten temat: Datarino.

Przez to, że informacje dostępne będą w znacznie szerszym zakresie, to również możliwości ich analizy są nieporównywalnie większe. W rzeczywistej pracy przeważnie takie dane uzupełnia się raz na jakiś czas, nie tak jak w programach ERP w sposób ciągły, ale to akurat spokojnie może tak być. Najważniejsze jest, żeby zostały one właściwie obrobione i wprowadzone w dobrym formacie, bo dzięki temu da się je wydajnie przetwarzać.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved