Przedsiębiorcy, by móc prowadzić swoją działalność muszą się przemieszczać, najlepiej samochodem.
Lecz nie wszystkich młodych biznesmenów stać na zakup auta ze środków obrotowych (szczególnie właścicieli firm dopiero co powstałych na rynku). Co wtedy? Pozostaje im leasing lub kredyt.

Czym się różnią od siebie te dwa pojęcia i jakie mają zalety?Leasing samochodu polega na tym, iż właściciel firmy, który dzierżawi auto, wynajmuje go osobie prowadzącej firmę. W związku z powyższym nie kupujemy auta, a niejako „wypożyczamy”. Jest to równoznaczne z tym, że to nie na kliencie ciąży obowiązek rejestracji, ubezpieczenia itp. Plusem ofert leasingowych jest to, iż, po wygaśnięciu umowy leasingowej można odkupić auto, albo wynająć kolejne. Co można nabyć w formie leasingu? Głównie środki transportu, specjalistyczne maszyny i urządzenia.
pieniądze w gotówce
Autor: Håkan Dahlström
Źródło: http://www.flickr.com

Zasady udzielenia kredytu opierają się na innych zasadach. Jeżeli planujemy zakupić samochód, sami musimy zająć się sprzedażą starego. Także obsługę techniczną i polisę ubezpieczeniową powinniśmy załatwić we własnym zakresie. Ponadto, przy kredycie samochodowym procedura jest znacznie bardziej skomplikowana, natomiast leasing postrzegany jest jako bardziej przychylny zważywszy na korzyści podatkowe oraz mniejsze formalności. Jeżeli ”mniej więcej” mamy zamiar ustalić, jakie będzie miesięczne obciążenie spłatą rat leasingowych, ułatwi nam to kalkulator leasingowy. Jego działanie jest zrozumiałe, a funkcjonowanie wyjątkowo efektywne.

Nie możesz się doczekać kolejnych intrygujących wpisów na ów temat? Przekazujemy Ci świetną wiadomość – kliknij (https://www.magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/alimenty-warszawa.html) w poniższy link i ciesz się tekstem.

Takie narzędzia proponują nam wszelkiego rodzaju portale, które dostarczają młodym przedsiębiorcom wiele interesujących informacji niezbędnych w biznesie. Najnowsze wiadomości z rynku, pomocne kalkulatory np. kalkulator (zobacz kalkulator podatkowy) odsetek podatkowych (sprawdź) lub kalkulator odsetek ustawowych, informacje odnośnie kredytów. To właśnie dzięki takim usprawniającym pracę innowacyjnym rozwiązaniom, prowadzenie firmy staje się prostsze.

Po uzupełnieniu niezbędnych informacji w kalkulatorze leasingowym, musimy jedynie uruchomić przeliczenie, a naszym oczom ukaże grupa propozycji z różnych firm leasing. Miejmy na uwadze, iż często są to oferty do negocjacji.
Autor
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved