Nie od dzisiaj znane jest powiedzenie: „rób to co lubisz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu”. Jest to bardzo mądre i zachęcające twierdzenie, ale jak to w życiu bywa: łatwo powiedzieć, ciężej zrobić. Przeważnie bowiem jest tak, że decydujemy się na taką pracę, jaka jest na rynku dostępna i niekoniecznie pałamy do niej wielkim entuzjazmem. Jest to niestety błąd.

praca biurowa
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli szukamy zajęcia i analizujemy oferty pracy Koszalin , czy w innych miastach, rozważmy dokładnie, czy te na które przesyłamy cv zapewnią nam satysfakcję. I chodzi pod tym względem nie tylko o możliwości finansowe, jakie pod tym względem możemy uzyskać. Satysfakcja powinna także dotyczyć charakteru pracy – z tym co będziemy każdego dnia robić i czy będziemy się z tym dobrze czuć. To jest najważniejsze. Jeżeli aplikujemy tylko dlatego, że nie ma innej pracy w naszym mieście albo wyłącznie z tego powodu, że dana porady (zobacz jak zarobić na stronie internetowej) Gdańsk, czy praca Nysa (przykładowo: praca nysa) jest w miarę dobrze płatna, narażamy się na to, że w szybkim czasie zaczniemy się z powodu pracy stresować, nudzić, czy też po prostu zniechęcimy się, co oczywiście nie służy nikomu: ani nam, ani pracodawcy, ani potencjalnym klientom firmy. Oczywiście, nonszalancją byłoby twierdzić, że każdorazowo można przebierać w ofertach pracy. Nie zawsze bowiem z łatwością zmienimy posadę, szczególnie, gdy barierę stanowią względy dotyczące braków w edukacji (zobacz szkolenie: szkolenia z zarządzania czasem FranklinCovey) lub związane z lokalizacją firmy. Jednak należy podchodzić do szukania pracy holistycznie. Jeśli mamy kłopoty z jej dostaniem, może warto w końcu zweryfikować swoje umiejętności, osobowość i oczekiwania?

praca weterynarza
Autor: Lubasja de Rycke
Źródło: http://www.flickr.com

Przy czym nie chodzi o przemyślenie sprawy w ciągu dnia, tylko o fachowe podejście do tematu: rozmowy z doradcami zawodowymi, psychologami pracy bądź innymi specjalistami, którzy pomogą nam spojrzeć na nas w sposób bardziej obiektywy. Podstawą winno być to, że robimy to, co lubimy. Częściej się natomiast spotykamy z przeciwną sytuacją, co oczywiście nie stanowi większego wzorca do naśladowania i może jedynie zniechęcić. Nie bójmy się ryzykować, nie bójmy się inwestować w nowe kursy, w zdobywanie nowych umiejętności, nawet jeżeli dotyczą one zapomnianych dziecięcych fantazji. Czasem warto przemyśleć także zmianę, lokalizacji może praca koszalin (przykłady:) okazać się dla nas tą idealną. Może wręcz właśnie na nich powinniśmy się skoncentrować, gdyż w praktyce mogą doprowadzić nas do sukcesu.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved