Gdy przychodzi termin złożenia deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego tworzą się na miejscu ogromne kolejki, bo najczęściej odkładamy tę powinność na ostatni moment. Możemy jednakowoż uniknąć tej nieprzyjemności, jeżeli będziemy zdecydowani się skorzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Pozwala on na automatyczne sporządzenie formularza PIT i wyliczenie podatku, a także jego wysłanie bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.

polecana firma
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba jednak koniecznie mieć na uwadze, żeby program do przesyłania deklaracji był honorowany przez Ministerstwo Finansów.

Jeśli uważasz, że przedstawiana tematyka jest intrygująca, kliknij ten link, w najnowszej treści (https://www.saleweselne.com/radom/) również znajdziesz coś wartego zainteresowania.

Jak tak istotnie będzie, w takiej sytuacji otrzymamy po chwili od wysłania e-deklaracji odpowiednie potwierdzenie UPO, jakie umożliwi nam uzyskać gwarancje, że faktycznie nasz PIT został dostarczony do urzędu. Może się jednakowoż okazać, iż zamiast potwierdzenia dostaniemy niestety informacje o błędzie. Często oznacza to, iż zrobiliśmy jakiś błąd podczas wypełniania formularza, albo też zapomnieliśmy wpisać kwoty lub niepoprawnie wprowadziliśmy weryfikacyjną kwotę dochodu który uzyskaliśmy w zeszłorocznym rozliczeniu.

Jeżeli ubiegłego roku jednakowoż nie mieliśmy obowiązku rozliczania się z Urzędem Skarbowym, wtedy w wyznaczoną rubrykę wpisujemy liczbę zero. W przypadku jak nie jesteśmy pewni, czy powinniśmy wybrać formularz PIT 36, PIT 37, czy jeszcze jakiś odmienny, możemy skorzystać w takiej sytuacji z wbudowanego w system e-deklaracje podręcznika. Dzięki temu na pewno poprawnie się rozliczymy i unikniemy ryzyka narażenia się na problemy karno-skarbowe.

System elektronicznych deklaracji PIT 2014 – nam ponadto przekazanie 1 procenta na dowolnie przez nas wybrany cel. Aby tego dokonać należy wybrać jedną z organizacji pożytku publicznego, jaka jest zobligowana do obierania jednego procenta naszego podatku. Jak zdecydujemy się wysłać deklarację we wcześniejszym okresie, aniżeli z końcem kwietnia, będziemy mogli w takiej sytuacji liczyć na szybszy zwrot ewentualnej nadpłaty podatku dochodowego.

W tej sytuacji należną kwotę otrzymamy na wskazany przez nasz we wcześniejszym okresie rachunek bankowy lub zostanie nam do nas przesłana przez usługi poczty polskiej.

Czy to zagadnienie bardzo Cię interesuje? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poznaj naszą firmę (https://hostessa.pl/hostessy-olsztyn/) – poznasz tu nieprawdopodobnie niezwykłe informacje.

W tej drugiej sytuacji od kwoty należnego podatku zostanie jednak odliczona opłata za przesłanie przesyłki poleconej, która wynosić będzie pięć złotych. Tak czy inaczej warto dokonać rozliczenia PIT możliwie jak najszybciej, aby tym samym mieć ten obowiązek już z głowy i nie musieć czekać zbyt długi czas na wszelkie ulgi czy zwrot podatku.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved