Od rozliczania podatku i sporządzania pitów, nikt nie ucieknie,jest to nasz coroczny obowiązek, który trzeba spełnić. Dla wielu osób bywa to nieco uciążliwe, gdyż trzeba poszukiwać biura rachunkowego lub osoby, która wykona dla nich deklarację, a później jeszcze wystawać w długiej kolejce, aby przedłożyć gotowy druk w Urzędzie Skarbowym. Warto zaznaczyć, że nie musi tak się dziać! Przecież pit2015 można wypełnić osobiście, a kolejek także da się uniknąć, deklarując podatek online.

Nie bój się rozliczać pitów!

Przepisy, formularze oraz podatki – połączenie wspomnianych pojęć budzi w ludziach strach i jest powodem, że zazwyczaj nie chcą oni własnoręcznie uzupełniać swych deklaracji. Obawiają się, że okaże się to zbyt skomplikowane, albo że omylą się w którymś miejscu, a potem będą musieli się tłumaczyć z pomyłki i nanosić sprostowanie. Bardzo często zanoszą więc swoje deklaracje księgowym lub lepiej zorientowanym w kwestiach podatkowych znajomym. Tymczasem z zastosowaniem łatwego i wygodnego programu można rozliczyć się samodzielnie i wcale nie okaże się to trudne.
pit
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

A potem można unikać kolejek!

Nikt nie lubi stać w kolejkach i marnotrawić w nich cenny czas. Podatnicy nie okazują się tu wyjątkiem. W momencie, kiedy pragnie się oszczędzić czas i uniknąć oczekiwania w urzędzie, optymalnym rozwiązaniem okaże się rozliczanie pit 2015 online (więcej jeśli chodzi o PIT 36). Ta wygodna opcja istnieje w naszym kraju już od paru lat, a z każdym rokiem zyskuje coraz większe powodzenie. Właściwie to jedyna możliwość, żeby uniknąć kolejek w Urzędzie Skarbowym bądź konieczności wysyłania deklaracji pocztą.


I jeszcze nie zapomnij o 1%

Przy okoliczności rozliczania pitów, należy pomyśleć też o potrzebujących, szczególnie że raz w roku można się im przysłużyć, nie dobywając swojej kieszeni! Po prostu uzupełniając deklarację podatkową, warto wprowadzić we wskazaną rubrykę numer KRS organizacji pożytku publicznego – rozlicz pit online. Przez to 1% podatku nie powędruje do Skarbu Państwa, ale zasili konto danej fundacji bądź instytucji. To bardzo istotny aspekt deklaracji podatkowej, nie można go lekceważyć, myśląc, że 1% podatku to maleńka suma. Z takich maleńkich sum zbierze się znaczniejsza, która z pewnością komuś pomoże.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved