Minimalne wynagrodzenie 2015 ma pozwolić na odpowiednie życie. W zależności od tego jakie stanowisko zajmujemy, jakie posiadamy doświadczenie w pracy i w jakim przedsiębiorstwie pracujemy, nasze wynagrodzenia mogą się znacznie różnić.Zostało ustalone, że minimalne wynagrodzenie 2015, które powinno zezwolić na godne życie będzie wynosić 1750 zł brutto, a zatem jeszcze przed uregulowaniem wszystkich składek.

pieniądze
Autor: Rafael Antonio
Źródło: http://www.flickr.com
To minimalne wynagrodzenie co jakiś okres się zmienia, wzrasta a to oferuje nadzieję, że znacznie więcej osób będzie mogło sobie pozwolić na życie na godnym poziomie, bez notorycznego zastanawiania się, co będzie innego dnia. Na szczęście spora część ludzi zarabia 3500 brutto , a zatem jeszcze raz tyle ile wynosi to minimalne wynagrodzenie, a to oznacza że mamy szansę stać się spokojni o życie naszego społeczeństwa, gdyż wiedzie się w nim coraz lepiej. Pamiętajmy, że im więcej ktoś zarabia, tym więcej wydaje, a to znaczy że tym bardziej przyczynia się do kształtowania gospodarki swojego kraju oraz do jej rozwoju, przez to należy robić wszystko, by zapewniać podwładnym godne życie.

Kto płaci za chorobowe pracownika?

Nawet najlepszy podwładny czasami jest wystawiony na chorobę, która sprawi, że nie będzie on w stanie dobrze wypełniać swoich zadań. Dlatego warto zaznaczyć, że na początku, przez pierwsze 30 dni chorobowe pracownika opłaca jego pracodawca. Gdy po tym czasie chorobowe jest przedłużone, bo pracownik nie ma szansy jeszcze powrócić do wypełniania swoich zadań, to wówczas te opłaty bierze na siebie zus. Z pewnością należy powiedzieć, że wówczas pensja (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-umowa-darowizny-samochodu-wzor-z-omowieniem) będzie niższa aniżeli ta uzyskiwana normalnie, przez to powinniśmy okazać się przygotowani na to, że przez jakiś okres będziemy mieli mniej pieniędzy.

Musimy być na bieżąco ze zmianami

Powinniśmy uważnie prześledzić wszystkie zmiany dotyczące zatrudnienia. Niektóre będą zawarte w kodeksie pracy, inne odnajdziemy na stronie ministerstwa. Jedynie wtedy będziemy mieli świadomość, że nikt nas nie oszuka i że dostajemy to co nam się należy. Czytaj także .

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved