Druk dzisiaj rozwija się naprawdę dość szybko. Niegdyś drukowano wyłącznie na czarno, następnie zastosowane zostały tusze kolorowe, a stare drukarki zamieniono na kompaktowe urządzenia, gwarantujące znakomitą jakość wydruków przy niskich kosztach.

Królik wydrukowany w technologii 3D
Autor: fdecomite
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie jednak człowiek do dyspozycji ma wiele nowych rodzajów druku, jakie mają możliwość zrewolucjonizować naukę. Przykładem jest między innymi ceniony druk wodny.

Służy on przeważnie do dokładnego robienia wszelkiego rodzaju wzorów na określonych powierzchniach. Takie wzory odznaczają się doskonałą wytrzymałością.

Frapuje Cię problematyka poruszana w tym wpisie? Poznaj ponadto też inne podobne materiały – po prostu wejdź tutaj przewód sterowniczy.

Z tego rodzaju drukiem nierozerwalnie związana jest hydrografika pokazana na ​. Pod tym pojęciem ukrywa się grafika robiona metodą druku wodnego na powierzchni pokrytej specjalną folią. To właśnie wykorzystana folia decyduje o tym, jaki będzie rezultat końcowy. Obecnie, takie rozwiązania rzeczywiście często stosowane są między innymi w branży motoryzacyjnej.

Innym, dosyć popularnym rodzajem druku jest druk przestrzenny, inaczej określany mianem druku 3D. Pierwsze techniki, jakie stały się podstawą tego sposobu drukowania powstały już w latach 80 ubiegłego wieku. Dziś, druk (zobacz druk zabrze) 3D to duża

Jeden z trybów w drukarce
Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com

nadzieja dla wielu dziedzin. Przykładem mogą być chociażby drukowane protezy. Proces jest szybki, mniej kosztowny, jako że wykorzystuje się wyłącznie jedno urządzenie i co najważniejsze – faktycznie szczegółowe, dzięki czemu proteza jest komfortowa i staje się znakomitą namiastką prawdziwej kończyny. Drukowanie przestrzenne daje możliwość też na wydruk ażurowego gipsu, który nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale jest również niezmiernie lekki, zapewniając komfort noszenia. Poza tym, jego wytrzymałość jest solidna, toteż znakomicie usztywnia złamaną kończynę.

Dziś drukować można z wykorzystaniem wielu tworzyw, chociażby czekolady lub cukru. Druk przestrzenny jest ciągle rozwijany, na rynku pojawiają się nowoczesne metody charakteryzujące się dużym zainteresowaniem. Sporo osób jednak upatruje w tym rozwoju wiele niebezpieczeństw, jak przykładowo możliwość wydrukowania … broni. W dalszym ciągu jednak drukarki 3D są dość kosztowne, w związku z tym mało osób może sobie pozwolić na ich kupno. Są za to doskonałą alternatywą i rozwiązaniem dla fabryk bądź biur projektowych.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved