Rejestracja własnej firmy – wbrew obiegowej opinii – nie jest procesem skomplikowanym. W poniższym artykule przedstawię podstawowe procedury, które powinniśmy wykonać, aby założyć własną działalność.
Od początku lipca 2011 działa w Polsce tzw. „jedno okienko”, dzięki czemu można zarejestrować działalność w ciągu jednego dnia.

urząd
Autor: stephen bowler
Źródło: http://www.flickr.com
Rejestracji dokonuje CEIDG, jednostka podległa Ministerstwu Gospodarki.
Pierwsze kroki musimy kierować do właściwego urzędu miasta. Koniecznym dokumentem będzie nasz dowód jak też wypełniony wniosek CEIDG-1. Chcąc zaś założyć biznes przez sieć internetową, konieczny będzie podpis elektroniczny. Założenie profilu zaufanego może początkowo wydawać się zbyteczne (nieodzowna jest wizyta w urzędzie), ale w dalszej działalności może się on okazać ogromnie pomocny (na przykład do wysłania deklaracji podatkowych w drogą elektroniczną).
Kolejnym etapem będzie wizyta w ZUS-ie, ponieważ Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej przekazuje do ZUS-u jedynie informację o fakcie, że powstało nowe przedsiębiorstwo. Musimy jeszcze dokonać zgłoszenia właściciela firmy jako ubezpieczonego. Takiego zgłoszenia dokonujemy w przeciągu tygodnia od zarejestrowania firmy, we właściwym wydziale. Autor

księgowość
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jest to nasza pierwsza firma, wymagany będzie numer REGON. W ciągu tygodnia od przesłania przez Centralną Ewidencję Informacji o Działalności Gospodarczej wniosku do Urzędu Statystycznego, będzie nadany nam unikatowy numer REGON (zazwyczaj trwa to ok.

Czy komentarze z serwisu (https://www.mojekonferencje.pl/alwernia/alvernia-studios-) pod naszym tekstem Cię zainteresowały? Może pragnąłbyś cokolwiek do nich dopowiedzieć? Będzie to dla nas na pewno szalenie istotne.

2 dni roboczych). Nie będzie obowiązku odwiedzin w Urzędzie Skarbowym, z wyjątkiem osób które mają zamiar być podatnikami podatku VAT. W tym przypadku nieodzowne będzie wypełnienie blankietu VAT-R, który należy złożyć w właściwym Urzędzie Skarbowym wraz z uiszczeniem opłaty 170 zł. Osoba rejestrująca firmę zobowiązana jest również do posiadania rachunku w dowolnym banku. Poniektóre branże wymagają koncesji, w związku z tym przed rozpoczęciem działalności należy upewnić się czy nasza działalność nie wymaga dodatkowej koncesji.
Jeśli potrzebujemy pomocy w prowadzeniu przedsiębiorstwa, starczy w przeglądarkę wpisać wyrażenie: biuro księgowe Bielsko-Biała czy biuro rachunkowe Bielsko-Biała, opcjonalnie usługi prawne – o ile prowadzimy działalność w tym mieście. Na pewno odnajdziemy ekspertów którzy pomogą nam w trudnych zagadnieniach mających związek z prowadzeniem działalności.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2020 Manate eCenter. All Rights Reserved