Coraz częściej młodzi ludzie decydują się, zdać się na siebie i zagwarantować sobie samozatrudnienie – jedni z braku innej alternatywy, kolejni ze względu na ambicje do niezależnego budowania własnej przedsiębiorczej przyszłości.

auto
Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com
Budowanie własnych jednoosobowych firm od kilku lat jest wciąć najatrakcyjniejszą alternatywą wobec pracy etatowca. Warto mimo tego pamiętać przynajmniej o dwóch rzeczach, które uproszczą pobieranie zysków z własnego biznesu.

Najistotniejsza jest plan należności podatkowych. Firma jednoosobowa powinna posiadać taką formę, która będzie ułatwiała odliczania kosztów z tytułu prowadzenia działalności, co zaowocuje zmniejszeniem opłat, jakie właściciel firmy będzie musiał zapłacić do Urzędu Skarbowego. Jedną z opcji na udogodnienie swojej sytuacji finansowej jest użytkowanie samochodu nienależącego do firmy w działalności gospodarczej. Nieomal każda działalność wymaga aktualnie bezustannego dostępu do ekspresowego i niezależnego środka komunikacji, więc argumentacja wrzucenia w nakład pieniężny rachunków za paliwo jest proste. Aby móc użyć tej opcji trzeba prowadzić wykaz przebiegu pojazdu. Koszty eksploatacji samochodów osobowych są reglamentowane tzw. kilometrówką, co oznacza, że mogą zostać dodane do kosztów uzyskania przychodu wyłącznie do wysokości kwoty wynikającej z wymnożenia ilości kilometrów rzeczywistego kilomentrażu pojazdu oraz kwoty za jeden kilometr przebiegu.

Zainteresował Cię tego typu artykuł? Jeśli tak, to tu także jest opublikowana świeża wiadomość (https://www.workservice.pl/praca/kasjer/poznan/), która na pewno będzie Ci odpowiadać.

Kilometrówka jest niezwykle istotna, ponieważ na jej podstawie da się rozliczać wydatki związane z używaniem pojazdu.

jazda samochodowa
Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Drugą ważną zasadą jest odpowiednie fakturowanie wszystkich sprawunków, aby mieć możliwość dorzucania ich w koszty z tytułu prowadzenia firmy. Działalność jednoosobowa daje tę możliwość, jednak trzeba nie zapomnieć, aby po każdym zakupie w celach firmowych poinformować sprzedawcę, że chcemy otrzymać fakturę VAT. Wydrukowanie faktury musi być umożliwione, ponieważ nakazuje to prawo, mimo tego niesprecyzowane są jeszcze zasady wystawiania faktury na podstawie paragonu.

Hej, spójrz na serwis!, to niesamowite, że znowu tak szybko jest w tym serwisie coś aż tak ciekawego, trzeba to koniecznie zobaczyć!

W razie, gdy z pośpiechu zapomnieliśmy o fakturze, mamy możliwość dostać ją na podstawie paragonu, który otrzymujemy zawsze. W ustawodawstwie można jednak odnaleźć dwa terminy ubiegania się o dokumenty sprzedaży: 7-dniowy wynikający z przepisów o podatku VAT oraz 3-miesięczny, o którym mowa w ustawie podatkowej.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved