Zakładanie własnej firmy nie jest proste. Musimy dopełnić wiele formalności, niezbędny jest kapitał początkowy oraz odrobina… szczęścia. O czym jeszcze nie można zapomnieć?

Logo
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Swoja działalność gospodarcza zaczyna się od pomysłu. Eksperci z zakresu biznesu nie mają wątpliwości – skuteczna firma bazuje na unikalnym produkcie.

Jeśli szukasz sprawdzone dane, zobacz i sprawdź informację – tutaj są wyłącznie atrakcyjne oferty. Kliknij, nie zawiedziesz się.

Musi reagować na potrzeby klientów i zaspokajać je. Dobrze, by zapełniało lukę rynkową, a zatem stanowiło produkt albo usługę, której dotąd nikt nie proponował. Sam patent to jednakże za mało. Nasz produkt, choćby byłby najwyższej jakości, nie przykuje uwagi konsumentów, jeżeli nie zadbamy o jego odpowiednie opakowanie. Pamiętajmy o znaczeniu odcieni – czerń pasuje do towaru ekskluzywnego, niebieski – do towarów dedykowanych dzieciom, zieleń – do tych produkowanych naturalnie, a pomarańczowy – do firm, które chciałyby zaakcentować swoją nowoczesność. Wybierając kolory opakowania, nie – sprawdź stronę – zapominajmy, że musi ona uzupełniać logotyp, to znaczy znak towarowy (więcej na ten temat). Warto zlecić jego wykonanie profesjonalnemu fachowcowi. Dzięki temu będzie ono oryginalne, przykuje uwagę potencjalnych konsumentów i umiejętnie nawiąże do charakterystyki produktu.

Sam logotyp to jednak nie wszystko. Musimy zadbać o jego wyłączność. Prawo ochronne na znak towarowy jest po stronie jego posiadacza i nakłada kary dla tych, którzy chcą go sobie zawłaszczyć. Powinniśmy jednak pamiętać, że samo delegowanie zaprojektowania znaku towarowego nie gwarantuje jego zabezpieczenia. Jeżeli otwieramy działalność na Pomorzu, wprowadźmy w wyszukiwarce hasło „biuro patentowe Gdańsk”, a otrzymamy adres najbliższej siedziby. Na miejscu otrzymamy wszystkie informacje, a pracownicy wyjaśnią, jak funkcjonuje prawo ochronne na znak towarowy. Spis placówek przejrzymy też na witrynie internetowej Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Musimy jedynie kliknąć w pole wyszukiwań i wprowadzić hasło „biuro patentowe Gdańsk”. Otrzymamy nie tylko adresy urzędów, ale także wiadomości o różnego rodzaju ventach, konferencjach oraz odnośniki do publikacji poświęconych tematowi.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved