Chyba wszyscy już dawno przekonaliśmy się, że w czasach, w których obecnie żyjemy raczej nie powinno się gromadzić pieniędzy „do skarpety”. Pieniądz powinien się rozmnażać. Schowane pod poduszką, tracą na wartości, i – co najważniejsze, nie zarabiają.

Cóż począć, Jan Kowalski dopiero zaczyna się przekonywać do inwestowania. Model kształtowania świadomości społecznej dotyczącej własnych finansów, w porównaniu do Zachodu dopiero . Jednak ważne, że sytuacja się poprawia.

inwestowanie
Autor: Day Donaldson
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie, gdy wiek emerytalny został podwyższony , kiedy emerytury są niewysokie, zadbanie o odpowiedni dochód pasywny, jest sensownym pomysłem. To pieniądze mają pracować dla nas, nie odwrotnie.

Gdzie szukać pieniędzy w dzisiejszych czasach? Niestety, na to pytanie nie można dać czytelnej odpowiedzi, ponieważ sytuacja ekonomiczna w naszym kraju, jak i w świecie potrafi zmieniać się z miesiąca na miesiąc. Należy jednak odnotować, że pewne instrumenty finansowe od jakiegoś czasu gwarantują zysk inwestorom bez względu na sytuację. Oczywiście, dzielą się one na te mniej i bardziej ryzykowne, w zależności, na który wariant się zdecydujemy. Stosownie ulokować finanse – pośrednictwo finansowe białystok możemy np. w nieruchomościach. Pozytywy? Bezpieczny kapitał, uchowanie przed inflacją a jednocześnie źródło dochodu, jeżeli kredytu (zobacz pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości) np. wynajmiemy. Możemy także zarabiać na obligacjach korporacyjnych. Coraz popularniejszą formą inwestycji jest inwestowanie w obligacje przedsiębiorstw. Jedną z największych przyjemności przy inwestowaniu w obligacje korporacyjne są okresowo wypłacane odsetki, czasami sporo wyższe niż na lokacie bankowej. Przy tym inwestycja pozbawiona jest wprowadzających nerwową atmosferę codziennych wahań wartości, jak to ma miejsce w przypadku akcji. Naturalnie o ile przeprowadzi się ją rozsądnie. Kupno obligacji jest czynnością nietrudną, wystarczy arkusz zleceń na którym wybieramy konkretne obligacje, ich ilość i cenę jaką proponujemy. Zbyteczne są notowania na żywo, które bywają nieocenione podczas inwestowania w akcje.Już dziś zatroszczmy się o swoje jutro, a zapewnimy sobie godne i dostatnie życie.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved