Wysyłanie PIT-ów od zawsze wiązało się z najpierw ręcznym, a później elektronicznym uzupełnianiem klasycznych druków. I choć wiadomo było, że im wcześniej druk PIT się wypisze, tym szybciej dostanie się ewentualny zwrot podatku, sporo osób zwlekało do ostatniej chwili ze złożeniem swojego PIT-u. Był to duży błąd, bo najczęściej ostatnie dni kwietnia w skarbówkach lub w urzędach pocztowych wyczekuje się w długiej kolejce do okienka. Ale już od pewnego czasu możemy złożyć deklarację PIT online.

pieniądze
Autor: Rafael Antonio
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczenie PIT przez internet i przesłanie go bez bez spaceru na pocztę czy do skarbówki jest do zrobienia dzięki programowi dedykowanemu rozliczaniu sprawozdań rocznych (). Od niedawna jest jest możliwy całkiem elektroniczny sposób sporządzenia i złożenia zeznania rocznego.

Jeśli szukasz zajmujących wiadomości na przedstawiany temat, to pomoże Ci ta optymalna strona (http://kancelaria-mackowiak.pl/), na której znajdziesz informacje, które Cię zaintrygują.

Wdrożono elektroniczny system przekazywania takich dokumentów. To coraz bardziej popularna droga składania deklaracji przez podatników, więc PIT rozliczymy online dzięki rządowemu systemowi z elektronicznymi deklaracjami. Możemy wykorzystać do tego program ministerstwa finansów lub darmowych programów. Kolejną alternatywą są interaktywne deklaracje PIT online. Całkiem darmowe programy komputerowe poprowadzą nas przez wszystkie tabele – .

Wskazują, jakie informacje i gdzie dokładnie należy wpisać. W czasie wypełniania weryfikują, czy wszystkie konieczne pozycje w tabeli zostały przez podatnika poprawnie uzupełnione.

Zaintrygowała Cię prezentowana w tym artykule problematyka? W takim razie kliknij ten link i poznaj jeszcze więcej szczegółów w treści!

Zmniejsza to szansę popełnienia błędu, co później może skończyć się składaniem korekty deklaracji w urzędzie skarbowym. Częstym błędem jaki zdarza się wielu podatnikom było niepodpisanie się na formularzu PIT. W przesyłania elektronicznie podpis jest niepotrzebny. Obecnie weryfikacja osoby składającej PIT odbywa się inaczej – wystarczy podać kwotę przychodu z PIT-u z poprzedniego roku.

deklaracja pit
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet rozliczenie PIT przez internet zapewnia egzemplarz dla nas. Po złożeniu PIT-u wystarczy jedynie odczytać maila z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, który jest dowodem na to, iż wysłaliśmy nasz PIT online w terminie.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved