Każdy, kto w danym roku podatkowym pracował legalnie, a tym samym zarabiał musi do końca kwietnia kolejnego roku kalendarzowego rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Obowiązki w tej kwestii określa obowiązujące w Polsce prawo. Dobrze jest pamiętać, że jego łamanie to ryzyko naprawdę ogromnych kłopotów. Przestępstwa skarbowe są bowiem na terenie naszego kraju solidnie karane.Rozliczenie roczne PIT składamy zawsze do końca kwietnia roku, który ma miejsce po tym, za który się rozliczamy. W Polsce rok podatkowy jest identyczny z rokiem kalendarzowym, co naprawdę znacznie upraszcza sprawę

.

praca
Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com

Już na przykład u Anglików sytuacja ta wygląda zdecydowanie inaczej – rok podatkowy kończy się w tym kraju zawsze w 5 kwietnia. Rozliczenie roczne PIT jeszcze kilka lat temu złożyć można było tylko i wyłącznie osobiście w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym. Obecnie skorzystać można z cieszącego się coraz większą popularnością udogodnienia, jakim jest złożenie formularza PIT 36 czy PIT 37 za pośrednictwem Internetu. Formularz PIT (zobacz pit b 2020) 36 (bądź inny właściwy ze względu rodzaj osiąganego dochodu) wypełnia się w specjalnej aplikacji komputerowej, a następnie drogą elektroniczną przesyła do urzędu. Wielka oszczędność czasu i zdecydowanie mniej nerwów. Do tego nie trzeba nawet na krótko opuszczać domu. Gotowy formularz jest od razu po przesłaniu sprawdzany pod kątem poprawności. Jeżeli znajdują się w nim chociaż niewielkie błędy, to program obsługa programów lojalnościowych natychmiast je wyłapuje i nie akceptuje formularza. Trzeba go wtedy wypełnić od początku. Za sprawą tegomożna być pewnym, że wszystko zostało wypełnione poprawnie.

rozliczanie podatków
Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com

Roczne rozliczenia z fiskusem za pośrednictwem Internetu cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Polacy doceniają oszczędność czasu i coraz bardziej ufają takiej formie rozliczania się. Nie mają już obaw, że PIT w istocie do urzędu nie trafi, co zaowocuje niemałymi kłopotami. Rozliczenie drogą elektroniczną odbywa się szybko, sprawnie i jest wyjątkowo proste. Nie jest wymagana do tego żadna specjalistyczna wiedza ani doświadczenie. Da sobie radę z tym każdy. Wszystko po to, aby życie było łatwiejsze. Należy liczyć się z tym, że polski Urząd Skarbowy dążył będzie do tego, aby składanie formularzy PIT możliwe było tylko drogą elektroniczną. Aby dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu sprawdź koniecznie:

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved