Co kiedy praca przestaje dawać zadowolenie?

Wychodzimy do roboty, poznaliśmy tam swoje miejsce, w środku nocy jesteśmy w stanie powiedzieć co musimy w niej wykonać, poznaliśmy wszystkich współpracowników, a przeważnie też ich rodziny. Lecz co zrobić, jeżeli coraz mniej chętniej wstajemy do roboty, kiedy przekraczanie jej progu nie powoduje nam już satysfakcji, kiedy jest tak, że wszystko zrobimy z automatu i tak naprawdę myślimy jedynie o tym, gdy będziemy mogli pójść do domu?


Czy wiemy jakie są objawy wypalenia zawodowego?

psycholog
Czujemy się ciągle zmęczeni, mamy problemy ze snem, waha się nam ciśnienie, na nic nie mamy siły, mało co nas cieszy, a pomimo przesypania kilku nocy pod rząd zawsze czujemy się zupełnie przemęczeni? Trzeba się zastanowić, czy to nie będą czasem objawy wypalenia zawodowego, które ma oddziaływanie na nasze samopoczucie fizyczne, psychiczne i duchowe. Czujemy, że nie posiadamy już więcej siły zrobić tego, co do tej chwili robiliśmy, a co więcej posiadamy także wrażenie, że już nie posiadamy nic do zaproponowania oraz wszystko co mogliśmy osiągnąć w konkretnej dziedzinie już uzyskaliśmy. To wszystko powoduje, że możemy czuć się niepotrzebni, a również możemy rozpocząć się zastanawiać nad zmianą obecnie wypełnianego zajęcia.

Sprawdź również -
Czy bierzemy pod uwagę odejście z pracy?

Jeżeli czujemy, że zatrudnienie w konkretnym przedsiębiorstwie nie powoduje nam już zobacz zadowolenia i nie posiadamy już tam nic więcej do zaoferowania, to należy rozważyć odejście z pracy. Pewnie że warto prędzej powiadomić o tym szefa, znaleźć dla siebie inne zatrudnienie, ale może się okazać, że w ten sposób będziemy mogli na nowo odżyć i czuć się potrzebni. Taka przemiana zatrudnienia dużo przemieni w całym naszym życiu.

Może Cię zainteresować:

Należy się namyślić co robić

Jeżeli poczujemy, że tracimy serce do wykonywanej przez nas pracy, to obowiązkowo powinniśmy się namyślić co wykonać.

Ta aktualna publikacja (https://certo.waw.pl/) została przygotowana wyjątkowo dla ciebie. Sprawdź ją, aby pozyskać nowe info. Zapraszamy do nas!

Tylko wtedy mamy szansę mieć gwarancję, że podejmiemy decyzję, która będzie dla nas odpowiednia.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved