Słupsk od niedawna zagościł na liście wyjątkowo intensywnie rozwijających się regionów w województwie pomorskim. Stały napływ nowych inwestycji, zwiększający się przemysł turystyczny a przy tym spore zainteresowanie deweloperów oraz centrów handlowych lokalnym rynkiem nieruchomości odegrały istotną rolę w walce z bezrobociem.

W 2014 roku Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku zadecydował by przeznaczyć niespełna 16 milionów zł na aktywizację osób niepracujących. Powiatowy Urząd Pracy przygotowuje rozmaite formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako bezrobotne. (Ogłoszenie oferty pracy glazurnik)Są to np. kwalifikacyjne kursy zawodowe lub staże, które są atrakcyjnym projektem opierającym się na zdobywaniu doświadczenia zawodowego. Dodatkowo, zatrudniający
oferty pracy
Autor: Roy Mohan Shearer
Źródło: http://www.flickr.com

w momencie, gdy chce zatrudnić pracownika nierzadko swoje pierwsze kroki kieruje do osoby, którą wcześniej sprawdził.O stażystów ubiegają się zarówno instytucje państwowe jak i firmy prywatne. W zeszłym roku osoby zarejestrowane w PUP odbyły staże między innymi w hotelach, szkołach, urzędzie miasta czy firmach budowlanych.W trakcie odbywania stażu urząd wypłaca stażyście stypendium w kwocie około 120 % zasiłku (zobacz korekta faktury vat) dla bezrobotnych. Urząd pracy zapewnia także dofinansowania na rozpoczęcie działalności. (Sprawdź praca bytom)

Na stosunkowo szybki angaż mogą liczyć wprawni technicy różnych specjalności – budowlańcy, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Cały czas mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Tzw „sprzedawców terenowych” chcą widzieć na liście pracowników w zasadzie wszelkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przemysł czy finanse. Profesja ta cały czas jest popularna i nie traci swej aktualności. Kłopotów ze znalezieniem miejsca zatrudnienia nie powinni mieć również kierowcy. Dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka opiera się w istotnej części na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej. Kolejną propozycją jest informatyka, która ani na moment nie zatrzymuje się w miejscu.
Jeśli chcemy poszukać informacji na temat zawodach w Słupsku posłużmy się oknem na świat – wpisując w sieci frazę: oferty pracy Słupsk, a istnieje niemałe prawdopodobieństwo, że odnajdziemy tą drogą potencjalnego pracodawcę.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved