W świecie naukowym, a od pewnego czasu także w biznesie, funkcjonuje przeświadczenie, iż wykorzystanie gier symulacyjnych podczas szkoleń generuje wyłącznie plusy. Z pewnością gry decyzyjne, podbijają atrakcyjność zajęć, ale czy uzyska się dzięki nim efekty, o których wszyscy mówią? Co zyskujemy wnosząc ten przedmiot do spotkania? Czy taka zabawa będzie odebrana na serio przez przez osoby zaproszone na szkolenie?

gra towarzyska
Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Jest bardzo wiele gier, w których uczestnicy przybierają pewne funkcje. Rozpowszechniona mafia, RPG, gry strategiczne… Wszyscy bardzo ochoczo w nie grają, bowiem zyskują poczucie, że wiele los leży w ich rękach i że świadomie kreują życie danej osoby.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu masz ochotę jeszcze dokładniej przeanalizować to zagadnienie, zalecam tę ofertę (http://purevent.pl/cennik/), ponieważ ona jest tak samo niebanalna!

Lecz została stworzona baza gier, której zadaniem jest wyrobić u graczy dane systemy reakcji, nauczyć ich pewnych treści czy po prostu utrwalić materiał.

Czemu zrobiło się to popularne? Bo zgodnie z teoriami psychologii zdobywania wiedzy udowodniono, iż wszyscy najskuteczniej uczą się poprzez działanie.

Pamiętaj, że możesz znaleźć dane na przedstawiany wątek, zatem kliknij w link oraz przeczytaj tu (https://dokumentyniszczenie.pl/digitalizacja-archiwow) wiadomości, które są Ci potrzebne.

Krąży opinia, że gry symulacyjne pozwalają świetnie uczyć osoby dojrzałe, które ze względu na doświadczenia życiowe trudniej zdobywają nowe porcje wiedzy i często mają własne, wypracowane przez lata sposoby wykonania lub opracowania i bardzo trudno dokonać zmian w ich nastawieniu. Gry symulacyjne szkoleniowe lub warsztatowe mogą to ułatwić. Główny cel gier to ułatwienie rozstrzygania kłopotów, szybka ocena sprawy, kierowanie zespołem w sytuacjach kryzysowych.

Gry mają również na celu ukazanie, że popełnione błędy można naprawić oraz że rozplanowanie zadań w teamie może przynieść naprawdę dobre efekty. Możemy je spotkać zarówno na szkoleniu dla całego zespołu i kadry kierowniczej, ale często urozmaicane są nimi szkolenia dla trenerów . Szkolenia prowadzone przez profesjonalne firmy już nie wyglądają jak wykłady dla audytorium, po których następuje sprawdzian z wiedzy z określonego zagadnienia. Obecnie szkolenia dla trenerów, dla personelu i dla kadry zarządzającej są multimedialne, często angażują uczestników do pracy i myślenia i są ukierunkowane na zdobywanie nowych treści w działaniu.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved