Z początkiem kolejnego roku nadchodzi czas, kiedy podatnicy są zobowiązani złożyć w Urzędzie Skarbowym deklarację dochodów za rok miniony. To również doskonała okoliczność, by zrobić coś dobrego oraz oddać część własnego podatku dla funkcjonujących fundacji, stowarzyszeń oraz osób potrzebujących pomocy. Istnieje wiele organizacji, którym przyda się każda złotówka od podatników.

Miej świadomość, że masz taką możliwość

Dzieci

Autor: juan fernando posada aguirre
Źródło: http://www.flickr.com

Pomimo, że co rok sporo się o tym mawia, nadal nie każdy podatnik okazuje się świadom, że może zadysponować maleńką cząstką swojego podatku i przekazywać ją na organizacje pożytku publicznego.

Te informacje wciągnęły Cię kompletnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej podnośniki lublin danych na pozostałych stronach – odnajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Chodzi jedynie o 1% podatku, jednakże w wypadku tego rodzaju komórek istotny okazuje się każdy grosik – link.

Organizacje pożytkują potem te pieniądze w swojej działalności: w pomocy chorującym dzieciom lub starszym osobom, w opiece nad bezdomnymi zwierzętami czy w akcjach ekologicznych. Istnieje mnóstwo różnych komórek, jak także prywatnych osób będących pod opieką fundacji, które potrzebują pomocy, więc z pewnością każda osoba znajdzie kogoś, komu zapragnie pomóc.

Przekazanie 1% nic nie kosztuje Przekazanie 1% podatku jest dla podatnika naprawdę łatwe oraz absolutnie nie wiąże się z kosztami. Po prostu składający zeznanie podatkowe ma możliwość zadysponować cząstką swojego podatku oraz przesłać te środki w ręce, które je wykorzystają, zamiast do skarbówki. Wspomniane przekazanie 1% polega jedynie na wpisaniu odpowiedniej deklaracji we wskazanej rubryce zeznania podatkowego – . Trzeba wpisać tam numer KRS komórki, jaką chce się wspierać częścią swojego podatku oraz sumę. Z numerami KRS wybranych komórek można zaznajomić się na ich stronach internetowych.

Gdy zafascynował Cię prezentowany tekst, to nie zastanawiaj się tylko odwiedź ten link, a znajdziesz tu podobne, interesujące informacje na ten temat.

Nie wiesz komu przekazać swój 1%?
Czasem podatnicy rezygnują z przekazania 1% podatku, gdyż nie mają pojęcia, komu mogą oddać te pieniądze, albo po prostu wartość zwrotu wydaje im się bardzo mała. Tymczasem nie można w ten sposób rozumować, bo grosik do grosika zbiera się kwota, którą organizacje mogą spożytkować w swojej pracy.

Dużo fundacji wspiera swoje działanie jedynie na darowiznach darczyńców i dla nich 1% podatku okazuje się przysłowiowym „być albo nie być” – czytaj – wskazówki dla podatników. Kiedy zaś nie ma się pojęcia, którą fundację wybrać, można zaznajomić się z ich listą w internecie albo rozpytać pośród przyjaciół, czy ktoś nie szuka wsparcia.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved