Osoby pracujące w hotelach i restauracjach mają nieustanny kontakt z obsługiwanym klientem, co sprawia, że muszą wyglądać nienagannie i gustownie. Zadaniem właściciela firmy staje się zapewnienie im dopasowanej do danego stanowiska odzieży, która będzie odznaczała się nie tylko wysoką estetyką, lecz też okaże się rzeczywiście komfortowa.

W hotelu

Autor: Greger Ravik
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu odzież dla pracowników hotelu jest tak ważna?
Hotele zatrudniają rozległą załogę pracowniczą, pracę znajdują tu recepcjoniści, pokojówki, kucharze, kelnerzy, jak również menedżerowie i pozostali specjaliści. Wszyscy pracownicy – w mniejszym bądź większym stopniu – mają kontakt (polecamy nota-bene.com.pl) z klientem i pozostają do jego dyspozycji. To naturalne więc, że pracownicy hotelu powinni prezentować się nienagannie i naprawdę elegancko, robiąc na przybywających do hotelu osobach jak najlepsze wrażenie.

Ta niezła witryna (http://www.paudio.pl/pl/doniesienia/) także zawiera ciekawe materiały na opisywany tu temat. Jeżeli więc Cię on ciekawi – nie czekaj i sprawdź to!

Stanowią oni tak jakby wizytówkę tego obiektu, a ich wizerunek świadczy o tym, jak hotel jest zagospodarowany.

Jak powinna wyglądać odzież dla hoteli?
Różne stanowiska pracy obligują do zastosowania różnych projektów odzieży, niemniej dobrze jest utrzymać garderobę całej kadry w zbliżonym stylu (dowiedz się). W przypadku recepcji i kelnerów sprawdzają się eleganckie spódnice i spodnie, połączone z gustowną koszulą oraz kamizelką. Osoby pracujące w kuchni powinny mieć uniform kucharski wraz z niezbędnym nakryciem włosów i obuwiem, a pokojówki zajmujące się obsługą pokoi hotelowych – wygodne, a zarazem ładne mundurki. Elementy garderoby zamawiane dla wybranych pracowników można połączyć jednym charakterystycznym szczegółem, chociażby znaczkiem hotelu wyhaftowanym na kamizelce.

Nie tylko ładna, ale także wygodna
Obecnie propozycja odzież dla personelu hotelowego i restauracji jest bardzo szeroka, prawie w każdym mieście znajdziemy firmy specjalizujące się w produkcji uniformów służbowych. Czy to Poznań, Wrocław czy Gdańsk – bez trudu znajdziemy rozmaitą ofertę, która pomoże nam wybrać idealne stroje dla obsługi naszego punktu. Nie można zapominać, że odzież, w której pracownicy wykonują swoje obowiązki, powinna okazać się nie tylko estetyczna i elegancka, ale również wygodna. Poszczególne części nie mogą krępować ruchów, okazać się zbyt obcisłe lub luźne, gdyż wygląda to naprawdę nieładnie. Należy dopilnować również, by komplety były uszyte z wysokiej jakości materii, która nie niszczy się pod wpływem prania i nie traci koloru.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved