Czy powiemy że należy złożyć podanie o urlop?
Każdemu człowiekowi przysługuje odpoczynek po dobrze wykonanej robocie, dlatego każdy pracodawca wie, że musi mu udzielić takiego wypoczynku i to idealnie jeśli w tym czasie, w którym podwładny samodzielnie sobie wybierze.

Jednak nim przejdzie on na urlop, wpierw powinien przedłożyć odpowiednio wypisane podatek (czytaj też podanie o urlop), ta strona co więcej będzie je musiał złożyć z sporym wyprzedzeniem tak by pracodawca miał szansę wybrać kogoś na jego zastępstwo.
Bardzo często zakłady posiadają własny, indywidualny wzór takiego dokumentu, więc jeśli właśnie co zostaliśmy przyjęci na konkretne stanowisko, trzeba się zapytać o tego rodzaju kwestie, tak aby później, jeśli już będziemy mogli skorzystać z zasłużonego urlopu nie było żadnych problemów.

Czy wypisaliśmy dokument zus zua?

Jeżeli nie jesteśmy zatrudnieni na etat, lecz równocześnie pracujemy na rzecz jakiegoś pracodawcy, to ma szansę się okazać, że będzie przez nas podpisana umowa cywilno prawna – tutaj. Warto dopilnować, żeby wyraźnie oznaczała ona nie tylko nasze zadania, lecz też i prawa, gdyż taka umowa ma swoje konsekwencje i w razie nie dotrzymania umowy przez którąś ze stron, może okazać się dowodem w sądzie. Co więcej jeśli pracujemy na etat, jesteśmy ubezpieczeni oraz pragniemy, by ubezpieczenie zdrowotne posiadali też ci członkowie naszej rodziny, którzy nie pracują, to powinniśmy wypełnić jak najszybciej wniosek zus zua – więcej. Po takim wypisaniu dany członek rodziny będzie miał szansę wykorzystywać z ubezpieczenia, które będzie opłacone z naszej składki.

szefowa
Autor: i Hub
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko będzie dokładnie ustalone

Musimy powiedzieć, że jet wiele zasad odnośnie prawidłowych ubezpieczeń i urlopów, jednak każda firma może mieć również własne wewnętrzne zasady. Dlatego trzeba się o nich jak najwięcej wywiedzieć, tak aby później mieć szansę uniknąć wszelkie nieprzyjemności i aby nie pojawiało się dużo niemiłych niespodzianek.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved