Każdy z nas dobrze wie, że powinniśmy się rozliczyć z instytucjami państwowymi. Jesteśmy zobowiązani płacić podatki u nas w kraju, bo w inny wypadku zostaniemy przestępcami. Kiedy więc zakładamy firmę dowiadujemy się bardzo wielu rzeczy.

Wychodzi na to, że deklaracje podatkowe dla przedsiębiorstw są odrobinę bardziej złożone niż zwykłe deklaracje podatkowe. Ale z ich uzupełnieniem możemy sobie poradzić z pomocą księgowej.Nie będzie, więc z tym większych kłopotów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystko zostało we właściwy sposób rozliczone. Jednak czasem zdarza się tak, że podatki naszą firmę zaczynają wykańczać. Zaczyna nam brakować środków by wszystko opłacać i wtedy zaczynamy się zastanawiać jak ogłosić upadłość – (na tej stronie bez problemu zdobędziesz pomoc)? Nie jest to jednak takie proste, kiedy posprawdzamy wszystkie ważne dokumenty związane z ogłaszaniem upadłości, to możemy dojść do wniosku, że jednak jeszcze nie jest tak tragicznie z kondycją finansową naszej firmy, żeby ogłosić upadłość. Choć zdarzają się sytuacje, że najrozsądniejszym krokiem jest wymienione już ogłoszenie upadłości.

dokumenty

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com

Ekwiwalent za urlop wypoczynkowyGdy pracujemy mamy swoje obowiązki, jak również mamy swoje prawa. Okazuje się jednak, że nie za każdym razem ze wszystkich praw jesteśmy w stanie skorzystać. Bo nagle okazuje się, że nie daliśmy rady wziąć urlopu w ciągu roku, urlopu, do którego mamy prawo. Jeśli jest taka sytuacja musimy otrzymać tzw. ekwiwalent za urlop – eccotravel.eu/indie/ – wypoczynkowy – (kliknij strone). To jak duży ekwiwalent pieniężny zostanie nam przyznany wiąże się z przeliczeniem czasu pracy, sprawdzeniem standardowej wypłaty i tego, jakie Ministerstwo Pracy wydało w danym roku rozporządzenie.

Osoby zajmujące się księgowością firmy doskonale wiedzą, na czym to wszystko polega, czyli jak przelicza się wskaźnik ekwiwalentu i dzięki nim każdy pracownik może liczyć na odpowiednią sumę pieniędzy na swoim koncie. Jednak trzeba pamiętać, że są też sytuacje, w których nie otrzymamy ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy. Takie opcje również mogą mieć miejsce, dlatego jeśli do tej pory nie interesowaliśmy się tymi kwestiami, to warto zobaczyć, kiedy dokładnie ekwiwalent pieniężny może zostać nam wypłacony, a kiedy nie otrzymamy nic.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved