Wyposażenie warsztatów ślusarskich jest dość kosztowną sprawą, przede wszystkim dlatego, że trzeba dużo zainwestować w odpowiednie sprzęty i urządzenia. W żadnym razie nie warto kupować nic taniego, tu na pewno najlepszą opcją będzie zainwestowanie w sprzęty solidne i porządne. Wybór najtańszych urządzeń może się okazać jedynie zbędnym wydatkiem, bo przy intensywnym użytkowaniu szybko ulegną awarii, i koniec końców i tak będzie trzeba kupić jeszcze raz dobre.

Spawarka
Autor: Drew Stephens
Źródło: http://www.flickr.com
Tak więc dużo korzystniej zrobić to raz dobrze na samym początku, będzie i taniej i wygodniej dla samego właściciela i klientów firmy. Jednym z podstawowych sprzętów, o których należy pomyśleć jest spawarka inwertorowa weldman . Spawanie jest jedną z podstawowych metod łączenia ze sobą stalowych elementów, i bez niej żaden warsztat (meble warsztatowe, sprawdź: więcej na tej stronie) ślusarski nie mógłby wykonywać wielu elementów, na jakie jest duże zapotrzebowanie, takich jak ogrodzenia, bramy czy metalowe konstrukcje.

W związku z tym że spawarki w zakładach ślusarskich niekiedy będą pracować po kilka godzin na dzień, to muszą być naprawdę wysokiej jakości, tu sprzęty firmy Weldman bardzo dobrze sobie radzą i są godne polecenia. Zakład ślusarski nie obejdzie się też bez maszyn do cięcia metalu. Przydadzą się więc nożyce, przy pomocy których będzie można szybko ciąć druty i pręty (dobra oferta prętów – http://www.aner.com.pl/kategorie/prety), a do większych elementów wydajne globus piły. Bardzo często do cięcia używane są również stołowe szlifierki, po założeniu odpowiedniej tarczy doskonale sprawdzą się w tej roli.

Duże znaczenie przy pracach warsztatowych mają też tokarki i frezarki, dzięki którym da się dokładnie i precyzyjnie zrobić nawet bardzo skomplikowane części. Na koniec trzeba jeszcze zaopatrzyć warsztat w niezbędne ręczne elektronarzędzia festool, na przykład wiertarki i szlifierki i można będzie startować z działalnością.

Na zakup podstawowego kompletu narzędzi do warsztatu trzeba będzie wydać co najmniej dwadzieścia tysięcy złotych, ale jeżeli będzie się miało dobry, to posłuży on długie lata.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved