Kiedy w latach dziewięćdziesiątych w Rzeczypospolitej wzrastał kapitalizm, na rynku wystartowało wiele nowych firm. Mnóstwo osób chciało spróbować swoich sił. Dużo firm wytrwało i mocno się rozrosło. Niestety wiele także zamknięto.

fragment karty kredytowej
Autor: Ed Ivanushkin
Źródło: http://www.flickr.com
Ten okres pokazał jednakże, że swoja firma jest w stanie dać nowe możliwości. W dzisiejszych czasach w Polsce prosperuje spora liczba małych firemek. Częstokroć to własne działalności gospodarcze. W tym wzroście duże znaczenie miały programy unijne dla małych firm. To właśnie one udowodniły, że należy walczyć o spełnienie biznesowych snów. Wcześniej można było śmiało powiedzieć, że założenie firmy było równoznaczne ze sporymi wydatkami – składki do ZUSu, opłaty za usługi księgowe, reklamę, częstokroć kupno towaru i narzędzi potrzebnych do funkcjonowania zakładu. Programy unijne dla małych firm stały się doskonałym rozwiązaniem na takie bolączki. Dofinansowanie z UE przeznaczono na zakup maszyn i sprzętu komputerowego, które pomogły zadebiutować na rynku.

Sporą pomocą okazały się też karty kredytowe, które stosuje w naszym państwie w tej chwili bardzo wiele firm. Nie są przeznaczone do typowego zadłużania, a rozliczania się w sprawach bieżących. Przykładowo – pracownik, który posiada karty kredytowe może nimi płacić za pokój hotelowy, przejazd wejdź na autostradami, obiad z Klientem. Wydatki nie zabierają prywatnych pieniędzy danego pracownika i są dla niego ogromnym udogodnieniem.

dofinansowanie
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Co dzisiaj może sprawić polskim firmom duży problem? Brak wpływów na firmowe konto za wystawione kontrahentom faktury. Często zdarza się, że nie opłacenietrzech, czterech faktur przejawia się przestojem zakładu (zwłaszcza, jeśli opiewają one na znaczne kwoty). Rozwiązaniem na wyżej przedstawiony kłopot jest faktoring. Rozwija on się w Rzeczypospolitej w ostatnim okresie dość mocno, cieszy dużo lepszą renomą i jego zastosowaniem interesuje się coraz większa liczba firm. Faktoring – (dodatkowe informacje) spełnia także wiele innych funkcji – przede wszystkim jest jednakże konkurencją dla kredytów bankowych, gdyż jest łatwiej dostępny i szybciej można wymienić pieniądze zamrożone w FV na gotówkę.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved