Programy lojalnościowe utożsamiane bywają głównie ze sprzedażą na poziomie konsumenckim. Sieci handlowe wprowadzają je, aby skusić własnych klientów do zostania przy robieniu sprawunków właśnie u siebie. Za wydane złotówki użytkownicy dostają punkciki, które potem mogą wymieć na nagrody rzeczowe, rabaty albo usługi.

Podobne programy działają również na wyższym szczeblu

link do artykułu
Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com

Niewiele osób orientuje się, że podobne działania przeprowadzone są na płaszczyźnie działalnościpartnerskiej w interesach. Przykładem mogą stać się programy lojalnościowe b2b. Według niedawno przeprowadzonych statystyk wdrażaniem programów partnerskich dla swoich klientów zajmuje się połowa zakładów działających w obrębie Polski. Wprowadzenie systemu lojalnościowego tego rodzaju wiąże się ze znacznymi kosztami, jednak dużo przedsiębiorców jest gotowych zainwestować te środki. Dzieje się tak przez to, że dostrzeżono już profity, jakie otrzymuje się ze stosowania systemów lojalnościowych dla klientów biznesowych oraz odkryto, jak poważnie wpływa to na sprzedaż.

Programy lojalnościowe dla biznesu – to się naprawdę opłaca

Badanie rynku sprzedaży pokazuje, że kontrahenci uczestniczący w programach lojalnościowych swoich partnerów biznesowych chętniej dokonują zakupów i stają się lojalni wobec określonego sprzedawcy. Z zainteresowaniem dołączają także do następnych programów lub odnawiają członkostwo w tych, w jakich już uczestniczą. Programy lojalnościowe b2b coraz częściej bazują nie na wyłącznej lojalności, lecz także na motywacji.

Lojalność zostaje nagrodzona

programy lojalnościowe
Autor: Robert S. Donovan
Źródło: http://www.flickr.com

W programach lojalnościowych b2b lojalność klientów także jest nagrodzona, tak jak dzieje się to w sytuacji programów wprowadzanych przez markety.

Kliknij ten link (www.poldannet.pl/pl/page/siatki-sportowe/siatki-na-bramki.html). Tam zobaczysz interesujące fakty na to zagadnienie, opisane w artykule.

Różnica jest jednak zasadnicza, ponieważ na tak wysokim szczeblu nagrody lub gratyfikacje też bywają adekwatnie wysokie (czytaj w tym temacie). Naturalnie każda firma dopasowuje pulę nagród do własnych perspektyw i profilu działalności przedsiębiorstwa. Popularne są rabaty, karty przedpłacone czy kupony premiowe. Do rzadkości nie należą też wyjątkowo opłacalne umowy, jak ma to miejsce w wypadku telefonii komórkowej oraz drogich aparatów udostępnianych w wręcz niskich promocjach dla lojalnych klientów.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved