Przedsiębiorcy, którzy pragną odnieść sukces na arenie biznesu, a przy tym postępować zgodnie z obowiązującymi zasadami, powinni ciągle podnosić swą wiedzę i trzymać rękę na pulsie w zakresie przemieniających się ustaw i ustaleń. Należy śledzić zmiany zachodzące w przepisach, bowiem przynosi to sporo korzyści, a w pewnych sytuacjach pozwala również unikać problemów.

fakturowanie
Źródło: pixabay

Czy jesteś pewien, kto ma prawo zająć się kwestiami księgowymi?
Bardzo ważne okazuje się to, żeby księgi zakładu powierzyć w ręce rzetelnego i doświadczonego działu księgowego. Należy jednakże powiedzieć, że takie usługi okazują się dość drogie i nieraz właściciel firmy chce się zająć podobnymi kwestiami osobiście. Uwolnienie zawodu księgowego, jakie miało miejsce w 2014 roku poważnie przemieniło ustalenia tyczące wspomnianej profesji (uwolnienie zawodu księgowego). Dzisiaj działalnością księgową mogą zajmować się osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych. Nie muszą one posługiwać się już certyfikatem wydawanym przez Ministerstwo Finansów.

Znaczące zmiany w rozliczaniu usług elektronicznych, telekomunikacyjnych i nadawczych
Przedsiębiorcy związani z działalnością polegającą na pełnieniu usług elektronicznych, telekomunikacyjnych oraz nadawczych dla konsumentów z Unii Europejskiej mogą decydować się na tak zwane fakturowanie MOSS. Vat Mini One Stop Shop – mianowany też procedurą jednego okienka, – jest poważną zmianą tyczącą się rozliczania udostępnianych usług (więcej: metoda fakturowania MOSS). To duże uproszczenie dla właścicieli firm, którzy świadczą swe usługi w obrębie innych krajów Unii Europejskiej. W myśl procedury szczególnej MOSS przedsiębiorca nalicza podatek (czytaj też umowa zlecenie wzór) wedle stawki ustalonej w kraju konsumpcji, jednakże podatek odprowadza do krajowego urzędu skarbowego.

sklep internetowy
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Sklepik sieciowy sposobem na sukces
Powodzenie, jakim szczyci się obecnie sprzedaż w sieci powoduje, że prowadzenie sklepu internetowego potrafi okazać się sposobem na sukces – . Sklep internetowy może stanowić dodatkową odsłonę działalności, albo stać się odrębną jednostką. Podobnie, jak dzieje się w wypadku działalności stacjonarnych, należy dokonać rejestracji w CEIDG lub KRS, jak też wybrać właściwą formę opodatkowania. Należy wspomnieć, że sprzedaż niektórych artykułów obliguje do uzyskania pozwolenia, a również rejestracji na kasie fiskalnej.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved