Bycie właścicielem zakładu obliguje do znajomości różnych pojęć oraz przepisów wiążących się z prawem i podatkami. Zapewnia to dużo korzyści, gdyż dzięki lepszej znajomości ustaw oraz przepisów, możemy liczyć na przeróżne udogodnienia oraz ulgi. Czasami zdarza się jednak tak, że dla przedsiębiorcy pewne hasła stają się trudne i nie potrafi wykorzystać możliwości, przed którymi staje jego zakład.

franczyza

Autor: Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Czym jest skala podatkowa?

Każdy człowiek jest świadom, co to są podatki, jak też, że musi się je płacić. Mało kto mimo wszystko zagłębia się w sekrety podatkowe oraz ma świadomość, czym jest chociażby skala podatkowa, a hasło to posiada wielkie znaczenie dla wysokości podatku, który trzeba będzie zapłacić. Skala (zobacz pkd) podatkowa jest niczym odmiennym, jak wzorem wedle którego obliczana jest wysokość podatku od dochodu, jaki uzyska się w danym roku podatkowym. Skala podatkowa podzielona jest progami podatkowymi, które wyznaczają, którą stawkę podatkową zapłaci płatnik – więcej na ten temat.

Jak wystawić fakturę vat?

Faktura vat to rodzaj rachunku poświadczającego przeprowadzoną transakcję sprzedaży produktu lub świadczenia usług, jest ona wystawiana przez podatników podatku Vat – sprawdź tu. Sposób wystawiania faktury vatowskiej normują specjalne ustawy, jakie dokładnie wymieniają, co musi znaleźć się na wspomnianym dokumencie. Na fakturze vat powinna zostać zamieszczona informacja o dokonanej transakcji, jej data, jak też ceny jednostkowe, wartości bez podatku, stawka podatku i wartość z ujęciem podatku. Na fakturze powinny znajdować się także informacje o wystawiającym fakturę i kliencie. Dokument jest wykonywany w co najmniej dwóch egzemplarzach, oryginał najczęściej otrzymuje kontrahent, choć coraz częściej brakuje rozróżnienia na kopię i oryginał.

pieniądze

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com
Umowa franczyzowa – czy to się opłaca?

W pewnych przypadkach przedsiębiorcy decydują się na podpisanie umowy franczyzowej – sprawdź tu.

Jeśli tego typu tematyka jest dla Ciebie na tyle istotna, że musisz poznać ją również od innej strony, więc potrzebne Ci podobne informacje, to więcej znajdziesz w ofercie.

Ten typ umowy zazwyczaj bywa wykorzystywany w przypadku przedsiębiorstw handlowych i gastronomicznych, gdy to franczyzobiorca korzysta ze znaku towarowego, receptur, jak także innych informacji tyczących prowadzenia biznesu. Z tytułu wykorzystania franczyzy trzeba ponosić opłaty franczyzowe i licencyjne, z kolei cały zysk pozostaje w ręku franczyzobiorcy. W czasie zawierania podobnej umowy, warto dokładnie omówić wszystkie detale i upewnić się, że okazuje się ona dla przedsiębiorcy opłacalna.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved