Ojczysta wieś w przeciągu ostatnich lat uległa absolutnym przeobrażeniom i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Taka fraza jest współcześnie lansowana w gazetach. Jednak oglądając reportaże rolnicze niełatwo byłoby podważyć takiego stwierdzenia.

dofinansowanie
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

Zmiany na plus były i w dalszym ciągu są możliwe tak dzięki pieniądzom z Brukseli, jak i kredytom. Taka kredytami (zobacz pożyczki pod zastaw działki rolnej) musi być dla sadownika korzystna, czyli zaciągnięta na dogodnych dla niego warunkach. Listę banków, które proponują najlepsze kredyty dla rolników można odszukać na witrynach internetowych bądź w gazetach adresowanych dla osób parających się uprawą roli.Wysokość rat kredytowych bywa uzależniona od teraźniejszych i tych przyszłościowych potrzeb farmera. Jeśli musi on zakupić nowy traktor albo marzy o rozbudowie nazbyt ciasnej już obory, to chcąc nie chcąc pożycza całkiem spore kwoty. Niekiedy potrzeby są bardziej prozaiczne, na przykład, brakuje banknotów na nawozy, a ten deficyt pieniężny staje się powodem złożenia wizyty w sąsiednim banku.Na pożyczkę decydują się przeważnie młodzi rolnicy, którzy pragną unowocześnić swoje gospodarstwa. I to właśnie oni mają największe szanse na dostanie pieniędzy. Zresztą ci starsi gospodarze praktycznie nie są zainteresowani nowinkami technicznymi i nie zawsze mają smykałkę do inicjowania radykalnych zmian czy podejmowania ryzyka. Śmiało można więc stwierdzić, że postęp na wsi dokonuje się dzięki młodym, przedsiębiorczym i zagorzałym zwolennikom modernizacji rolnictwa.

kredyty dla rolników
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Kredyty dla rolników bywają przyznawane także w tych wstrząsających sytuacjach życiowych. A do nich z pewnością można wliczyć wszelkie wypadki losowe, na które szary obywatel nie ma jakiegokolwiek wpływu. Mamy tutaj na uwadze uszkodzenia spowodowane przez żywioły, czyli bardzo mocny wiatr, burze z gradem wielkości przepiórczych jaj czy żar wywołany uderzeniem pioruna. Ci z farmerów, którzy wcześniej się ubezpieczyli, mogą spać spokojnie. Banknoty (www.snmw.pl/) wypłacone przez spółki ubezpieczeniowe pozwolą stanąć im na nogi. Natomiast ci, którzy nie zadbali o swoją przyszłość, są zmuszeni radzić sobie samodzielnie. Wyjątkiem od takiej reguły bywają katastrofy żywiołowe, ponieważ wtedy nasz farmer może liczyć na pomoc rządową, a czasem także na wsparcie od całego społeczeństwa.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved