Wybierając ścieżki kariery zawodowej mamy mnóstwo dróg do wyboru. Jedną z dróg, przeznaczoną dla niewielu jest praca aktuariusza. Prowadząc firmę można spotkać się z osobą pełniącą taki zawód, który wymaga specjalnych uprawnień.Aktuariusz jest osobą specjalizującą się w matematyce finansowej. Między innymi określa wartość ryzyka planów biznesowych czy też związany jest z branżą ubezpieczeniową. Osoby pełniące taki zawód stanowią bardzo małą część polskiego społeczeństwa. Aby zdobyć zawód aktuariusza potrzebne jest zdanie państwowego egzaminu, który z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Dlatego właśnie niewiele kandydatów zostaje aktuariuszami. Oprócz tego powinniśmy cechować się niezwykłymi zdolnościami matematycznymi jak również analitycznym umysłem. Wycena ryzyka jak również rozmaitych zobowiązań klientów wymaga niekiedy mnóstwa pracy, jest ona jednak niezwykle opłacalna – zadbaj o stan finansów.

Prezentowany temat jest dla Ciebie wciągający? Na pewno zaabsorbuje Cię także nowa publikacja, która ma zbliżone tematycznie zagadnienia.

Towarzystwa ubezpieczeniowe nie są w stanie działać bez aktuariuszy i to przede wszystkim one zatrudniają tego rodzaju osoby. Zarobki są bardzo satysfakcjonujące, nawet na samym początku kariery, warto więc obierać tę drogę naszej kariery zawodowej.

emeryt

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim zdecydujemy się na krok w stronę zdobycia zawodu aktuariusza, warto sprawdzić czy mamy do tego dobre predyspozycje. Nie każdy człowiek posiada tak dobre umiejętności analityczne i zdolność do prognozowania ryzyka. Czasem firmy ubezpieczeniowe organizują kursy wprowadzające do tego typu zawodu, na których można zweryfikować swoje umiejętności jak również zapoznać się z pracą w zawodzie aktuariusza. Praca aktuariusza to przykładowo rezerwy emerytalne, marginesy wypłacalności czy też udział w procesach firmowych związanych na przykład z fuzjami lub przejmowaniem przedsiębiorstw przez inne spółki – czytaj . Zawód jest bardzo odpowiedzialny, często to od opinii aktuariusza będą zależały późniejsze działania firmy, która go zatrudnia.

Praca aktuariusza nie zawsze jest prosta, jednak daje niezwykle duże możliwości rozwoju. Można pracować tak samo w towarzystwach ubezpieczeniowych jak też wszędzie tam, gdzie potrzebna może być wycena ryzyka. Dzięki pracy aktuariuszy tworzone są programy emerytalne lub mogą oni pomóc firmom w podejmowaniu wielu decyzji biznesowych bądź związanych z ubezpieczeniem firmy i pracowników.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved