Słupsk należy do wyjątkowo prężnie rozwijających się regionów w województwie pomorskim. Stały napływ nowych inwestycji, zwiększający się ruch turystyczny jak również duże zainteresowanie deweloperów oraz centrów handlowych lokalnym rynkiem nieruchomości odegrały istotną rolę w walce z bezrobociem.

W bieżącym roku Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku wydał rozporządzenie aby wyłożyć prawie 16 milionów zł na aktywizację osób bezrobotnych. Powiatowy Urząd Pracy aranżuje różne formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako bezrobotne. Są to między innymi kwalifikacyjne kursy zawodowe lub staże, które są interesującym pomysłem opierającym się na zdobywaniu umiejętności praktycznych.Więcej na Ponadto, pracodawca
Wydajność pracy
Autor: Roy Mohan Shearer
Źródło: http://www.flickr.com

w chwili, kiedy chce zatrudnić pracownika nierzadko zmierza do osoby, którą wcześniej sprawdził.O stażystów ubiegają się zarówno instytucje państwowe jak i firmy prywatne. W zeszłym roku osoby zarejestrowane w PUP odbyły staże między innymi w ośrodkach turystycznych, szkołach, urzędzie miasta czy firmach budowlanych.W okresie odbywania stażu urząd wypłaca stażyście stypendium o wartości około 120 % zasiłku (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-obliczanie-ekwiwalentu-za-niewykorzystany-urlop-wypoczynkowy-na-przelomie-roku) dla bezrobotnych. Urząd pracy oferuje również dofinansowania na rozpoczęcie działalności.Dalej

Na dosyć szybkie znalezienie pracy mogą liczyć wprawni technicy różnych specjalności – budowlańcy, mechanicy, elektrycy i energetycy. Bezustannie pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Tzw „sprzedawców terenowych” chcą widzieć na liście pracowników praktycznie wszelkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przemysł czy finanse. Zawód ten cały czas jest popularna i zapowiada się, iż stan ten będzie się utrzymywał. Kłopotów ze znalezieniem miejsca zatrudnienia nie powinni zauważyć także kierowcy. Dynamicznie rozwijająca się krajowa gospodarka (prawo gospodarcze wrocław) opiera się w istotnej mierze na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej. Kolejną propozycją jest informatyka, która ani na sekundę nie zatrzymuje się w miejscu.
Jeśli pragniemy zaznajomić się z większą ilością informacji dotyczących miejscach zatrudnienia w tym mieście posłużmy się oknem na świat – wpisując w sieci tekst: oferty pracy Słupsk, a istnieje niemałe prawdopodobieństwo, iż odszukamy tą drogą potencjalnego pracodawcę.
Zobacz
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved