Czy każdy da sobie radę z odpowiednią pomocą poszkodowanym w takich sytuacjach? Niestety smutne statystyki pokazują, że wielu ludzi zupełnie nic nie wie o elementarnych podstawach pierwszej pomocy. Ludzie tacy, będąc na miejscu przy jakiś zdarzeniach nie są w stanie chociaż trochę pomóc, co najwyżej ograniczając się do powiadomienia służb medycznych.

A tak naprawdę przecież od sprawnej, błyskawicznej pomocy zależeć może życie poszkodowanego, bo fachowa pomoc może docierać niekiedy i pół godziny, i w tym czasie właściwe zabiegi mogą utrzymać poszkodowanego przy życiu.
na kursie pierwszej pomocy
Autor: Joe Loong
Źródło: http://www.flickr.com

W praktyce aby pomóc poszkodowanemu, na samym początku należy dowiedzieć się, czy oddycha, i jakie są dokładnie obrażenia. Jeśli nie jest wyczuwalny puls albo ktoś nie oddycha, to najskuteczniejszym sposobem zabiegów reanimacyjnych będzie masaż serca. Trzeba go robić do przyjechania karetki, i kiedy był on dobrze zrobiony, to poszkodowany będzie miał znacznie większe szanse na uratowanie.

Ponieważ wypadek może się przydarzyć każdemu, to raczej wszyscy powinni poznać zasady pomocy przy wypadkach. W wielu firmach na szkoleniach z bezpieczeństwa i higieny pracy są również zajęcia które dotyczą tego właśnie zagadnienia, lecz przeważnie bez praktycznych ćwiczeń. A w rzeczywistości to ćwiczenia właśnie mają ogromną rolę, gdyż suchą teorię można szybko zapomnieć, a wyćwiczone przez jakąś liczbę powtórzeń nawyki i odruchy na dłużej mogą zostać w pamięci.

W większości miast organizowane są regularne kursy pierwszej pomocy przedmedycznej, trwają one dzień lub dwa, w trakcie których uczestnicy szczegółowo mogą poznać techniki pierwszej pomocy w najczęściej występujących zdarzeniach, takich jak na przykład zasłabnięcia, wypadki, krwotoki czy oparzenia. Uczą się również (nasze linki) posługiwania podstawowymi medycznymi sprzętami, takimi jak na przykład ciśnieniomierz (przykłady), jakie również będą przydatne w ocenie w jakim stanie jest chory.

Nasz tekst wydaje się być ciekawy? Masz chęć na kolejne posty? Zatem nie ociągaj się i klikaj kredyt konsolidacyjny firmowy w poniższy link.

Jeśli ktoś chciałby mieć pewność, że w razie awaryjnej sytuacji da sobie radę, to musi zdobyć wiadomości w tego typu kursie, z pewnością jego zasób wiedzy sporo się rozszerzy.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved