Firmy wprowadzające metodę Prince2, odnoszą spore interesy. Prince2, uważana jest obecnie za przewodnie narzędzie zarządzania projektami. I jest na tyle całościowa, że można ją zastosować w każdym przedsięwzięciu, niezależnie od rozmiarów i typu projektu, firmy oraz lokalizacji. W Polsce Prince2 najczęściej jest wymagany przy projektach rządowych albo związanych z dopłatami unijnymi. Jest to stosunkowo początkująca metoda i niewiele firm prowadzi w tym zakresie szkolenia.

Projekt
Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie, podstawowym sprawdzianem dla firmy, zarówno sektora publicznego jak i prywatnego, jest w głównej mierze utrzymanie codziennej działalności handlowej skierowanej na dochodowość. Dodatkowo przedsiębiorstwo musi troszczyć się o najwyższą jakość produktów. Musi troszczyć się o dobre więzi z odbiorcami. Ważne funkcje to osiągnięcie i utrzymanie zaufania rynku.

Równoległą drogą są takie działania biznesowe, które pozwolą przeżyć i rywalizować z innymi przedsiębiorstwami. Biznesmen musi umieć, patrząc w przyszłość, rozpoczynać takie postanowienia o wprowadzeniu zmian aby efekty tych decyzji były dla danej spółki jak najintratniejsze. Biorąc udział w warsztatach możemy posiąść wiedzę w zakresie wykorzystywania dobrych umiejętności w projektach. Liczba osób posiadających świadectwa w ramach metodologii Prince2, z roku na rok zwiększa się. Staje się istotnym elementem mającym oddziaływanie na z dobrym skutkiem realizację zamierzeń.

Taka osoba, która pragnie zagwarantować sobie osiągnięcie przemyślanych i efektywnych rezultatów przy urzeczywistnianiu projektów, jest niezastąpiona w każdej instytucji. Zwykle szkolenia oparte są na umiejętnościach pochodzących z tysięcy projektów oraz mądrości praktycznej kierowników projektów, grup projektowych, pracowników nauki, szkoleniowców i konsultantów.

Z Prince2 powinny skorzystać osoby, które chcą pogłębić swoje zdolności lidera w zarządzaniu projektami oraz zwiększyć własne możliwości na rynku pracy. Są dwa zakresy Prince2 i każda z nich wymaga zdania adekwatnego testu. Jeśli decydujemy się na szkolenie (zobacz ofertę na szkolenie: Franklin Covey budowanie zaangażowania pracowników) z Prince2 egzamin zdajemy na finiszu kursu. Jeśli natomiast, pragniemy nauczyć się do egzaminu sami, test (test disc) musimy zaliczać w centrum egzaminacyjnym.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved