Czy wiesz, czym różnią się przesyłki krajowe od międzynarodowych? Pytanie zdaje się dość nieskomplikowane, ponieważ każdy wie, iż przesyłki za granicę są bardziej kosztowne, natomiast ich doręczenie trwa więcej czasu. Mimo to, korzystnie pamiętać, iż jeśli chodzi o zagraniczne przesyłki, to są one opatrzone znaczniejszymi trudnościami. Jest to zwłaszcza istotne dzisiaj, gdy wielu nas wyjeżdża za granicę

.

Paczka kurierska

Autor: Carl Malamud
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszystkie paczki wysyłane za granicą potrzebują odprawy celnej, jaka jak wiemy wiąże się z dodatkowymi formalnościami. Znaczy to jednocześnie, iż jeżeli wysyłamy coś do kraju który jest w UE nasza przesyłka nie będzie oznaczona do odprawy celnej, jak szybkie przesyłki kurierskie do Irlandii. Zaś, inne przesyłki przesyłane poza teren Unii Europejskiej muszą zostać odprawione w urzędzie celnym kraju docelowego.

Na niniejszej stronie jest wiele rzeczowych wiadomości, ale koniecznie przeczytaj też dodatkowe szczegóły tutaj (https://psmtechnik.pl/reklamy-swietlne,8,pl). One również są bez wątpienia warte uwagi.

W takiej sytuacji nadawca zobowiązany jest do dostarczenia pełnej dokumentacji celnej. Najbardziej istotne to, żeby zapoznać się z przepisami celnymi, jakie obowiązują w danym kraju. Są to informacje odnoszące się do wymaganych dokumentów czy towarów, jakich nie powinniśmy przewozić do danego kraju. Koszt takiej przesyłki zagranicznej faktycznie będzie bardziej wysoki niż krajowej. Jego cena będzie zależeć od kilku wartości, jak parametry przesyłki, odległość, którą musi ona pokonać. Zależy również od preferencji odnośnie czasu, w jakim będzie ona dostarczona. Rodzaj dokumentów, jakie powinniśmy przygotować jest zależny od tego, co wysyłamy.

Niekiedy wystarczy prosta deklaracja, tak jest, gdy posyłamy jedynie dokumenty.

Zbliżone informacje opublikowano tutaj – więcej zobaczysz na stronie, którą także warto zobaczyć. Oczywiście jeśli ta tematyka jest dla Ciebie warta zainteresowania.

Trochę odmiennie jest, kiedy posyłamy upominki lub próbki towarów. Deklaracje powinny być po angielsku. Niekiedy możliwe, że będą konieczne pozostałe dokumenty, jak faktura lub świadectwo pochodzenia towaru. Deklaracje celnie bezpłatnie można otrzymać na poczcie.

Warto pamiętać, że przesyłki, które wymagają niestandardowych dokumentów mogą być trochę dłużej przetrzymywane na granicy . Jak widać więc, przed posłaniem takiej przesyłki musimy dowiedzieć się kilku rzeczy, żeby wszystko posłać zgodnie z planem. W innym razie może nas spotkać przykra sytuacja, bo nasza przesyłka nigdy nie dotrze do adresata. Pamiętajmy więc, ażeby dopełnić wszelkich formalności.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved