Żeby wyrejestrować auto trzeba go najpierw zezłomować. W pierwszej kolejności powinniśmy więc znaleźć stację demontażu upoważnioną przez wojewodę do wydawania poświadczeń o przyjęciu auta do kasacji (na przykład złomowanie pojazdów bądź kasacja pojazdów Legnica). Z auto złomem wskazane jest najpierw skontaktować się telefonicznie oraz dowiedzieć się, czy musimy oddać auto sami czy stacja oferuje bezpłatny odbiór samochodu własną lawetą.

kasacja pojazdów
Autor: free photos & art
Źródło: http://www.flickr.com

Warto także dowiedzieć się, czy musieli będziemy ponieść jakiekolwiek koszty . Poniektóre stacje demontażu akceptują do złomowania samochody kompletne przyjmują darmowo, zaś w przypadku dostarczenia pojazdu niekompletnego wymagają dopłaty. Za samochód w dobrym stanie i kompletny, jaki został dostarczony przez posiadacza na szrot we własnym zakresie, poniektóre stacje są skłonne uiścić podług indywidualnej wyceny ustalonej z właścicielem wraka. Które dokumenty musimy dostarczyć? Do skasowania samochodu, nieodzowne są dokumenty, takie jak: dokument rejestracyjny lub dowód potwierdzający dane samochodu. Jeżeli samochód zarejestrowany jest na firmę, należy dołączyć wpis do ewidencji działalności gospodarczej, a także upoważnienie do zezłomowania pojazdu dla osoby wyrejestrowującej samochód w imieniu podmiotu gospodarczego.

Aby rozwijać się w tym temacie – kontynuuj poszukiwania (http://studioprinter.pl/banery-billboardy-reklamowe/) kolejnych ciekawych myśli w przeróżnych postach. Wejdź w poniższy link i czytaj do woli.

Nieodzowny jest także dokument tożsamości posiadacza pojazdu. W razie współwłasności czy w przypadku nieobecności właściciela należy przedstawić również pisemne upoważnienie od właściciela. Po przyjęciu pojazdu do zezłomowania posiadacz dostaje: zaświadczenie o przyjęciu pojazdu do Stacji Demontażu Pojazdów, unieważnienie dowodu rejestracyjnego, unieważnienie tablic rejestracyjnych, anulowanie karty samochodu (jeśli była wydana). Złomowanie pojazdów nowy sącz czy też w każdym innym mieście wygląda zazwyczaj podobnie (złomowanie pojazdów nowy sącz).

złomowanie
Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Później, aby wyrejestrować samochód z zaświadczeniem o przyjęciu samochodu do kasacji jak też tablicami rejestracyjnymi należy w ciągu 30 dni zgłosić się do właściwego wydziału komunikacji.

Jeżeli chcesz uzupełnić swą wiedzę w tej tematyce, to czytaj jeszcze (https://sklep.doko.pl/ile-kosztuje-1kwh-energii-elektrycznej-w-polsce) następne informacje. Wystarczy wejść w podany link.

Z chwilą wydania zaświadczenia o przyjęciu pojazdu na złom przestaje również obowiązywać opłata OC auta, jeżeli ten ją miał, z kolei nadpłatę możesz wycofać. W jaki sposób znaleźć auto złom w swym mieście? Wystarczy w przeglądarkę wpisać stosowne hasło, dla przykładu auto złom Nowy Sącz – auto złom Nowy Sącz.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved