Są takie branże, które nieustannie zwiększają liczbę pracowników – na przykład finanse czy sektor zdrowotny, ale są także te „nisze”, które niejako są coraz mniej ważne. Być może to złe określenie – ogólnie chodzi o to, że w przykładowo szkolnictwie ostatnimi czasy jest dosyć źle. Chociaż nauczyciele zarabiają więcej, uczą w odpowiedniejszych warunkach, to jednak popyt na ich pracę nieustannie ulega obniżeniu.

narzędzia pracy nauczyciela i jabłko
Autor: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście najważniejsza przyczyna to niż demograficzny. Skoro spada ilość narodzin, to nie powinno dziwić, że coraz bardziej znacząca ilość nauczycieli po prostu idzie na bezrobocie. Byłoby idealnie, gdyby klasy liczyły sobie maksymalnie 10 dzieci, co spowodowałoby, iż nauczyciele nadal by pracowali, lecz to póki co nierealne. Więcej w tym temacie: nauczyciele, czyli ogólnie polska elita, w żadnym wypadku nie powinni zbyt długo przebywać na bezrobociu. Może mały urlop jest OK, ale tak czy siak nauczyciele powinni nadal uczyć! Na całe szczęście ciągle jest praca dla nauczycieli – w szczególności dla nauczycieli jęz. angielskiego albo niemieckiego. Tego typu osoby mają okazję dostać zatrudnienie w szkole języków obcych. Zarobki w tego typu szkołach są korzystne, chociaż zapewne trudno o pełen etat – zobacz praca nauczyciel Warszawa.

Warto również szukać uczniów na własną rękę – na przykład udzielając korków dla uczniów.

Godny uwagi wpis, czyż nie? Skoro tak myślisz, to ponadto zobacz treść w serwisie (www.kancelaria-mackowiak.pl/porady-prawne), którą także bez wątpienia uznasz za pożyteczną.

Zwłaszcza maturzyści z ogromną chęcią uczęszczają na korepetycje – nie pozyskają świadectwa dojrzałości jeśli nie opanują jednego języka na powiedzmy podstawowym poziomie. Choć tak czy siak wcale nie jest powiedziane, iż nauczyciele muszą już akceptować to, że raczej nigdy nie będą uczyli w szkołach. W końcu bardzo dużo osób pracujących w szkołach przechodzi na emeryturę. To sprawia, iż dostanie etatu mimo wszystko nie jest aż takie nierealne. Zobacz: dobry native speaker w warszawie.

Nauczyciele, którzy poszukują zatrudnienia muszą bardziej ochoczo zakładać firmy. To sprawia, że pracodawcy zwracają na nich dużo większą uwagę. Co prawda tak czy siak zatrudnienie na umowę o dzieło to dzisiaj coś powszechnego, więc pracodawcy nie muszą się przejmować ZUS-em, etc., ale i tak firma powiększa nasze szanse na pracę. Cóż, wcześniej nauczyciele mieli niemalże pewne miejsce pracy. Jednakowoż czasy uległy zmianie – .
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved