Nie jest ważne, czy zima w tym roku była łagodna, czy garażujemy samochód czy też nie oraz czy jesteśmy raczej „niedzielnym kierowcą” czy prowadzimy samochód każdego dnia – sprawdzenie stanu technicznego i odświeżenie auta po zimie to obowiązkowy punkt na niedługiej liście „do zrobienia”. Podajemy kilka dobrych rad, co zrobić i czego nie odpuścić po zimie.

Opony
Autor: Pete Gregoire
Źródło: http://www.flickr.com
Każdemu kierowcy zwykle jako pierwsza do głowy wpada wymiana opon.

Będzie nam przyjemnie, jeżeli przeznaczył kilka cennych chwil i przejrzał następny artykuł na ten temat. Pod podanym linkiem czeka na Ciebie kolejny link (https://sklep.oemtuning.pl/pl/producer/Honda/52).

I rzeczywiście – to bardzo ważne, ale wymiana opon z zimowych na opony letnie może odbyć się wyłącznie wtedy, gdy przez kilka dni z rzędu temperatura wynosi 7 stopni w plusie. Marzec może być zbyt chłodny, by to zrobić, poza tym najczęściej jest też mokry, więc zmiana przypada najczęściej na początek kwietnia. Gdy nasz komplet opon jest w dobrym stanie, możemy założyć w kolejnym sezonie, jednak jeżeli opony są już zniszczone i konieczna jest ich zmiana na nowe, zróbmy rozeznanie, kto sprzedaje opony letnie wrocław czy Opole czy jakiekolwiek inne większe miejscowości na pewno oferują wybór spośród dużej ilości firm z ogumieniem. zainwestować w opony nowe albo używane. jeżeli kupimy nowe, przeczytajmy dokładnie ich specyfikację od producenta, natomiast jeśli używane – koniecznie wypytajmy ile lat już służyły oraz sprawdźmy stan opon.

Jeżeli dobrze poszukamy, zorientujemy się u znajomych lub wpiszemy w internecie frazę „opony letnie Wrocław”, możemy w przystępnej cenie kupić potrzebny komplet – polecane opony letnie we Wrocławiu. następnym krokiem jest skontrolowanie stanu technicznego samochodu. Warto umówić się z naszym mechanikiem samochodowym na przegląd i skontrolować między innymi pracę silnika, układ kierowniczy, stan klocków hamulcowych, tarcz oraz przewodów. Czekać nas będzie też pewnie wymiana lub uzupełnienie różnych płynów i olejów, co akurat większości kierowców nie sprawia problemów.

Podobał Ci się ten wpis? Jeżeli tak, poznaj wartościowe tematy, które z zaangażowaniem opisaliśmy w najnowszym artykule (http://www.hammerprzeprowadzki.pl/wycieczki-stolicy-wypozyczalnia-autokarow-wynajem-mikrobusow-wycieczki-autokarowe-warszawie).

Kolejny etap to troska o karoserię oraz alufelgi. Odczyszczenie samochodu po zimie jest bardzo ważne, bo od razu pozwala się upewnić, czy śnieg i mróz nie spowodowały korozji w naszym aucie. Przyda się również odświeżenie lakieru.

Mały samochód
Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną rzeczą jest odczyszczenie, odgrzybienie i uzupełnienie klimatyzacji. Zimą zwykle włączamy tylko podmuch ciepłego nawiewu, więc zanim zaczniemy włączać klimę i cieszyć się kojącym chłodem, musimy zadbać o jej serwis, żeby uniknąć przykrych konsekwencji na przykład w postaci chorób górnych dróg oddechowych. I na finał pozostaje coś, o co każdy kierowca musi dbać cały rok – wnętrze pojazdu. Lato może skłonić nie tylko do generalnych porządków i powieszenia nowej choineczki zapachowej, ale do zakupu nowych pokrowców na siedzenia czy wycieraczek.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved