Nie jest ważne, czy zima w tym roku była łagodna, czy garażujemy samochód czy też nie oraz czy jesteśmy raczej „niedzielnym kierowcą” czy prowadzimy samochód każdego dnia – sprawdzenie stanu technicznego i odświeżenie auta po zimie to obowiązkowy punkt na niedługiej liście „do zrobienia”. Podajemy kilka dobrych rad, co zrobić i czego nie odpuścić po zimie.

Opony
Autor: Pete Gregoire
Źródło: http://www.flickr.com
Każdemu kierowcy zwykle jako pierwsza do głowy wpada wymiana opon. I rzeczywiście – to bardzo ważne, ale wymiana opon z zimowych na opony letnie może odbyć się wyłącznie wtedy, gdy przez kilka dni z rzędu temperatura wynosi 7 stopni w plusie. Marzec może być zbyt chłodny, by to zrobić, poza tym najczęściej jest też mokry, więc zmiana przypada najczęściej na początek kwietnia.

Jeżeli taka tematyka Cię ciekawi, bez ociągania kliknij ten odnośnik! Omawiana tam oryginalna strona (https://magazynauto.pl/testy/hyundai-tucson-1-6-t-gdi-7dct-4wd-n-line-test,aid,1498) z pewnością także Cię zainteresuje.

Gdy nasz komplet opon jest w dobrym stanie, możemy założyć w kolejnym sezonie, jednak jeżeli opony są już zniszczone i konieczna jest ich zmiana na nowe, zróbmy rozeznanie, kto sprzedaje opony letnie wrocław czy Opole czy jakiekolwiek inne większe miejscowości na pewno oferują wybór spośród dużej ilości firm z ogumieniem. zainwestować w opony nowe albo używane. jeżeli kupimy nowe, przeczytajmy dokładnie ich specyfikację od producenta, natomiast jeśli używane – koniecznie wypytajmy ile lat już służyły oraz sprawdźmy stan opon.

Jeżeli dobrze poszukamy, zorientujemy się u znajomych laweta polkowice wpiszemy w internecie frazę „opony letnie Wrocław”, możemy w przystępnej cenie kupić potrzebny komplet – polecane opony letnie we Wrocławiu. następnym krokiem jest skontrolowanie stanu technicznego samochodu. Warto umówić się z naszym mechanikiem samochodowym na przegląd i skontrolować między innymi pracę silnika, układ kierowniczy, stan klocków hamulcowych, tarcz oraz przewodów. Czekać nas będzie też pewnie wymiana lub uzupełnienie różnych płynów i olejów, co akurat większości kierowców nie sprawia problemów. Kolejny etap to troska o karoserię oraz alufelgi. Odczyszczenie samochodu po zimie jest bardzo ważne, bo od razu pozwala się upewnić, czy śnieg i mróz nie spowodowały korozji w naszym aucie. Przyda się również odświeżenie lakieru.

Mały samochód
Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną rzeczą jest odczyszczenie, odgrzybienie i uzupełnienie klimatyzacji. Zimą zwykle włączamy tylko podmuch ciepłego nawiewu, więc zanim zaczniemy włączać klimę i cieszyć się kojącym chłodem, musimy zadbać o jej serwis, żeby uniknąć przykrych konsekwencji na przykład w postaci chorób górnych dróg oddechowych. I na finał pozostaje coś, o co każdy kierowca musi dbać cały rok – wnętrze pojazdu. Lato może skłonić nie tylko do generalnych porządków i powieszenia nowej choineczki zapachowej, ale do zakupu nowych pokrowców na siedzenia czy wycieraczek.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved