Okres zimowy już faktycznie przeminął. W punktach serwisowych należy przysposobić się do zbliżającego się sezonu wiosennego. Część warsztatów przygotowuje oferty promocyjne przeglądów pojazdu po okresie zimowym – mycie podwozi od wszędobylskiej soli, konserwacja obwodów hamulcowych i wymianę ogumienia z zimowych na letnie.

imadło
Autor: WORX
Źródło: WORX

Spostrzeżono iż Polacy zaczynają systematycznie odwiedzać warsztaty wulkanizacyjne z zamiarem zmiany opon w dwóch okresach: jesiennym i wiosennym. Wymiana taka gwarantuje wyższe bezpieczeństwo na szosach, jak również wyższy komfort podróżowania. W każdym zakładzie wulkanizacyjnym do dyspozycji jest wyważarka do kół, stosowana w celu właściwego wyważania kół w pojeździe. Czytaj : najlepsza wyważarka do kół

Podczas zwykłego użytkowania, obręcze kół wyrabiają się, co stwarza nierównomierne przemieszczanie się auta względem osi jezdni, bądź zwiększony poziom głośności przy przekraczaniu prędkości.

Interesuje Cię mieszczący się w tym portalu tekst? Kliknij więc dodatkowo tu i sprawdź więcej info muzyka bez zaiksu na opisywany problem!

Nawet nowe obręcze kół potrzebują wyważenia, gdyż mogą powodować turbulentną jazdę i powodować zagrożenie dla ruchu samochodów. Czasem zdarza się, że przy nieprawidłowo wyważonych kołach pojazd bez ruchu kierownicy skręca w jedną stronę, co może doprowadzić do wypadku. Wyważanie obręczy kół polega w potocznym tłumaczeniu na zamontowaniu do nich, ołowianych ciężarków, aby uzyskały równomierną wagę, co spowoduje wyprostowanie się toru jazdy. Wyważanie wykonuje się po to, aby kręcące się koło nie wpadało w wibracje, które są potem przenoszone na wszystkie podzespoły pojazdu.

imadło obrotowe - [TAG=promocja
Źródło: http://www.dowarsztatu.com/

!]Nieprawidłowe wyważenie kół jest przyczyną zwiększonego zużycia opon, zespołów tocznych i elementów układu kierowniczego oraz podzespołów zawieszenia. Powoduje również zmniejszenie przyczepności kół do powierzchni jezdni, obniżenie efektywności hamowania oraz kierowalności i płynności ruchu samochodu. Mimo coraz większego rozwoju techniki i mechanizacji, narzędzia ręczne wciąż należą do podstawowego wyposażenia wielu stanowisk pracy. Do najpowszechniej stosowanych narzędzi tradycyjnych zaliczamy: młotki, obcęgi, wkrętarki, pilniki, piły ręczne, imadło obrotowe, siekiery. Każde z narzędzi ręcznych wymienionych wyżej posiada indywidualne cechy i właściwości, które należy uwzględnić w trakcie doboru narzędzi do określonej czynności.

Nie zwlekaj – naciśnij ten link lampyilampki.pl i raduj się opublikowanymi tam nowymi artykułami. Zapewne pogłębią one Twą wiedzę na ten temat.

Imadło kątowe służy do mocowania materiałów poddawanych przeróbce ręcznej lub mechanicznej.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved