Każdy z nas dostrzega wielkie firmy, które posiadają niesamowicie charakterystyczne logo, które pozwala daną firmę odróżniać od innych. Często logo wyróżnia się specyficznym kształtem, wykorzystaną na nim czcionką lub łączeniem specyficznych kolorów. Czasem można się zastanawiać nad tym, dlaczego ktoś nie korzysta z takich znaków, przecież w taki sposób dało by szybko się wzbogacić.

Otóż jest coś takiego jak rejestracja znaków towarowych. Pozwala ona na rejestrację danego znaku przez daną firmę.
prawo
Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu tego typu znak jest chroniony prawnie. Nikt niepożądany nie może z tego typu znaczka korzystać. Wszystkie znaki towarowe, które zostały opatentowane stają się własnością osób, które je opatentowały. Jedynie za ich zgodą możemy ich używać. Tyczy się to nie tylko samego logo, ale też opatentowanych sygnałów dźwiękowych i innych znaków towarowych. Biuro patentowe w stolicy Małopolski Jeżeli nie chcemy, żeby ktoś ukradł nasz pomysł powinniśmy uzyskać informacje, czym jest biuro patentowe z Krakowa. Do biur patentowych powinno się zgłaszać, gdy chcielibyśmy by jakikolwiek pomysł, logo, czy cokolwiek, było objęte ochroną prawną i nie mogło być wykorzystywane bez naszej zgody.

Musisz mieć dodatkowe informacje na wyłuszczony tu temat? Nie przejmuj się – musisz wejść w poniższy link i pod nim wyszukasz mnóstwo interesujących szczegółów.

Przy zgłaszaniu się do biura patentowego należy zapoznać się z pełną dokumentacją, którą trzeba będzie uzupełnić. Wszystko jest dostępne na stronie www. Powinniśmy dokładnie uzyskać informacje, kto jest w stanie zgłosić wybraną rzecz do opatentowania. Powinniśmy posprawdzać już opatentowane nazwy i znaki. Później po wypełnieniu właściwego podania trzeba zapłacić. Wszystko po to, by móc opatentować daną rzecz/nazwę/logo/dźwięk itp. Wszystko to można ogarnąć drogą elektroniczną albo zgłosić się do któregoś urzędu patentowego, czyli przykładowo do Krakowa. Tam zyskamy również pomoc.

biuro patentowe
Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Będziemy mogli poznać kwestie dotyczące opatentowania znaku towarowego. Taka rozmowa z pracownikiem biura patentowego bardzo dużo nam da. Pozwoli nam zrozumieć wszystkie ważne aspekty związane z rejestracją znaku towarowego lub [łukasz sołtys] jakiegokolwiek przepisu. To istotne, by wszystko dobrze pojąć, co pozwoli w odpowiedni sposób uzupełnić wszystkie formalności, by biuro patentowe w ogóle przyjęło od nas zgłoszenie. Nawet, jeśli będziemy zgłosić coś drogą elektroniczną, to też możemy wykorzystać pomoc rzecznika patentowego. Więcej na .
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved