Szkolenia są coraz popularniejsze w wielu firmach, właściciele firm doskonale zdają sobie sprawę z tego, że inwestując w swoją załogę w rzeczywistości robią inwestycje w rozwój swojego biznesu, bo dobrze wyszkolona i wydajna załoga będzie znacznie efektywniejsza. Z tego też powodu dbają w tym względzie o zatrudnionych ludzi, bez przerwy oferując im szkolenia i kursy polepszające zawodowe kompetencje.

szkolenia z umiejętności miękkich
Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety ten pęd do coraz to nowych szkoleń niekiedy wymyka się spod kontroli, okazuje się bowiem, że będzie się wysyłać pracowników na coś, co nie zawsze będzie im się przydawać w dalszym wypełnianiu czynności zawodowych, bardziej jest to na zasadzie, aby tylko szkolenie zaliczyć. Czasami może tak być wtedy, kiedy za organizowanie szkoleń (zobacz szkolenia dla liderów produkcji) biorą się osoby, jakie nie biorą pod uwagę rzeczywistych potrzeb firmy, a tym bardziej szkolonych pracowników. Podejście tego typu również nie jest dobre, bo szkolenia wtedy przyniosą prawdziwą korzyść, jak zostaną dobrze wybrane, a pracownicy uczestniczyć w nich będą z dużą ochotą.

W przeciwnym wypadku ich rola znacznie się zmniejszy, a niekiedy w ogóle nic nie dadzą, więc po prostu szkoda na nie wydawać pieniędzy. Kolejnym błędem, jaki bywa robiony przez ludzi zajmujących się szkoleniami, jest skupianie się na szkoleniach technicznych, a zupełnie pomijając kompetencje miękkie, typu komunikatywność, kreatywność czy organizacja. A przecież w wielu zawodach szkolenia http://adwokat-jurendt.pl/szkolenia-i-konferencje/ z umiejętności miękkich są wręcz wymagane, bo wydajność pracownika będzie zależeć nie tylko od jego umiejętności technicznych, ale również od sposobu i organizacji pracy.

szkolenie pracowników
Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Miękkie umiejętności da się wyćwiczyć, ale jest to dużo trudniejsze i będzie wymagać sporego wysiłku. Doświadczeni szefowie mają świadomość tego, że szkolenia rozwój osobisty to również inwestowanie w swoją firmę i pracowników, a nie zbędna fanaberia, i potrafią pogodzić poznawanie technicznych wiadomości z rozwijaniem pożądanych cech – szkolenia rozwój osobisty. Dzięki takiemu podejściu pracownicy mogą się rozwinąć całościowo, a na wymierne rezultaty takich działań przeważnie zbyt długo nie trzeba oczekiwać.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved