Liczba osób potrzebujących, które czekają na naszą pomoc jest ogromna. Nie możemy zapomnieć o nich podczas składania zeznań podatkowych. Wskazanie organizacji lub fundacji nic nas nie kosztuje, a może zdziałać naprawdę bardzo dużo dobrego. Mnogość organizacji pożytku publicznego wskazuje na to, jakie rozległe jest morze potrzeb.

Dowiedz się więcej o 1% dla opp

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Każdego roku należy rozliczyć się z Fiskusem. Termin na to zadanie mija wraz z ostatnim dniem kwietnia. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę. W jaki sposób przekazać 1% dla opp, czyli organizacji pożytku publicznego? Najważniejszym elementem jest podanie właściwego numeru KRS. To on jest podstawę do przekazania środków. Nie musimy nawet pamiętać nazwy stowarzyszenia, jakiemu chcemy dopomóc. KRS, czyli Krajowy Rejestr Sądowy, jest gwarantem bezproblemowe przekazanie środków. Wypełniając pit37 trzeba pamiętać o właściwym wypełnieniu konkretnych pól. Zostały one oznaczone numerami: 124 i 125. W sytuacji kiedy chcemy wskazać konkretną osobę, trzeba dodatkowo wypełnić pola oznaczone następującymi numerami: 126, 127 oraz 128.

Ważną kwestią jest to, aby sprawdzić, czy wskazana przez nas organizacja pożytku publicznego rzetelnie rozlicza się ze swojej działalności. To jej obowiązek. Jeżeli nie mamy konkretnej organizacji, a bardzo zależy nam przekazać 1% dla opp, sprawdźmy spis, jaki jest ogólnodostępny na stronach internetowych konkretnego ministerstwa. W tym wypadku wejdźmy na stronę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. To Urząd Skarbowy przelewa należne pieniądze na konto wybranych organizacji pożytku publicznego. Podatnik nie przekazuje samodzielnie kwoty 1% podatku! – zapraszamy.

jak obliczyć podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Po co warto pomagać potrzebującym i przekazywać 1% dla opp? Po pierwsze, jeżeli mamy ku temu sposobność, to musimy ją właściwie wykorzystać. Po drugie, nigdy nie wiemy, czy my bądź ktoś z naszych bliskich nie będzie potrzebował takiej formy wsparcia. Ponoć warto dzielić się bezinteresowną pomocą. Za jej sprawą świat może zostać zbliżony do ideału. Jeśli to my podamy komuś pomocną dłoń, to być może kiedyś ktoś tę dłoń wyciągnie do nas. Kwoty są ogromnym zastrzykiem gotówki dla tych, których nie stać na kosztowne leczenie czy utrzymanie. Zdarza się, że są dla kogoś przysłowiowym być albo nie być. Przekazanie jednego procenta nie wymaga naszego czasu. Nie jest czasochłonne. Dla nas to tylko kilka sekund, a dla podopiecznych przeróżnych organizacji to dawka leków, seria rehabilitacji, porcja zupy albo miska karmy (w przypadku schronisk dla zwierząt).
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved