Polska jest krajem, który biurokracją stoi. Nieistotne, czy milioner, czy mówimy o przeciętnym Nowaku każdy ma zobowiązania względem kraju wiążące się z uzupełnieniem wielu dokumentów. Do takowych należy również rozliczanie się ze Skarbówką.

W zbliżającym się 2016 roku czeka nas następne rozliczenie – pity 2016. W nowym roku ma być nam jeszcze prościej. Ma powstać online platforma podatkowa, na której będzie można otrzymać odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania i oczywiście wciąż będziemy mieli opcję rozliczenia się elektronicznego z Urzędem Skarbowym. W sieci dostępne są również specjalne programy – zobacz w jaki sposób. A warto byłoby pomyśleć o elektronicznym złożeniu zeznania podatkowego, bo w ten sposób oszczędzamy czas jak i pozwalamy pozwalamy na oszczędzenie czasu urzędników.

Pit na 2016 rok

dokumenty na biurku
Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy zbliża się termin rozliczeń ze Skarbówką myślimy o tym, czy przypadkiem nie pozmieniało się coś w prawie podatkowym i czy musimy coś wiedzieć. Jeżeli nie chcielibyśmy, żeby pity 2016 były dla nas koszmarem najlepiej pójść do Urzędu Skarbowego i uzyskać informacje. Dzięki temu, jeżeli przyniesiemy wszystkie konieczne dokumenty uda nam się wraz z pracownikiem (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-jak-napisac-wypowiedzenie-umowy-o-prace) w Urzędzie Skarbowym natychmiast uzupełnić nasze zeznanie podatkowe.

Ludzie, którzy po raz pierwszy w ogóle muszą wypełniać zeznanie podatkowe mają czasem wiele obaw. Ale prawda jest taka, że do wszystkich PIT-ów możemy wziąć książeczkę, z instrukcją krok po kroku jak wszystko rozliczać. Powinniśmy spróbować samodzielnie to ogarnąć zamiast stresować się. Bo sporo ludzi idzie na łatwiznę i oddaje wszystko księgowej, bo nie chce dostać kar za pomylenie się.

Zapewniamy Ci dostęp za darmo (https://www.polnet.pl/pl/aktualnosci) do następnych bardzo ciekawych postów, które znajdują się na oddzielnej witrynie. Trzeba jedynie kliknąć w podany link.

Jednak na początku dostaniemy upomnienie i możliwość korekty. Nikt z automatu nie będzie nas karał jakimiś finansowymi obciążeniami. Każdy może się pomylić, ale jeżeli się skupimy przy uzupełnianiu deklaracji podatkowej to na sto procent nam się uda. A jeszcze skuteczniejszym rozwiązaniem, niż wizyta w Skarbówce, będzie odpowiednia aplikacja internetowa .

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved