Zaproszenie na rozmowę wstępną oznacza, że nasze CV i list motywacyjny zainteresowały potencjalnego chlebodawcę. Rozmowa rekrutacyjna to wiarygodna postać autoprezentacji, dlatego należałoby się do tego przygotować.

Przez osobiste postępowanie w trakcie naboru pokazujemy, jak radzimy sobie w stresie, czy jesteśmy zdecydowani i towarzyscy. Rekrutację ma możliwość przeprowadzać osoba z działu personalnego, albo potencjalny bezpośredni przełożony. W mniejszej firmie może to być nawet sam prezes. Odzienie zaświadcza o człowieku. Jeżeli na rozmowę wstępną włożysz granatowy garnitur, lub garsonkę z matki, możesz być potraktowany jak ktoś, kto nie wyrósł w dalszym ciągu ze szkolnych lat i nie jest gotowy do podjęcia pracy. Psychologowie wskazują, że w stosunkach interpersonalnych, także w czasie naborów, liczy się pierwsze odczucie, a strój jest oczywiście składnikiem wywierania wrażenia. Rozmowa rekrutacyjna wymaga, by wyglądać schludnie, jednak nie warto rezygnować z drobnych, znamiennych dla siebie elementów – więcej tu.

pracownik nie bojący się wyzwań podczas pierwszej pracy

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Bransoletka z zagranicznej podróży, bądź oryginalne kolczyki zdołają spowodować, że pozostaniesz lepiej zapamiętany, zdołają być też pretekstem do rozmowy o upodobaniach rozmówcy, a to stale działa na korzyść. W trakcie naborów nie umniejszaj pytania o pozazawodowe zainteresowania. One objawiają, czy pretendent jest zajmującym człowiekiem, czy jest kreatywny, czy swobodnie nawiązuje znajomości, czy nie boi się wyzwań.Student, bądź absolwent nie ma jeszcze dużego doświadczenia zawodowego, zwłaszcza kiedy ma to być pierwsza praca.

Kiedy uznasz, że opublikowane w tym artykule informacje są godne uwagi, przeczytaj jeszcze szczegóły w linku (psmtechnik.pl/attyki,11,pl). Odnajdziesz tam równie przydatne dane.

Rozmowa kwalifikacyjna to sposobność do lepszego poznania pretendenta. Sposobność nawiązania bezpośredniego kontaktu przyciąga za sobą osiągnięcie wiedzy z obrębu biegłości międzyludzkich, także autoprezentacji aspiranta.

Sprawdź też –

Jest to także sposobność do zidentyfikowania oczekiwań finansowych kandydata, również pułapu motywacji do rozwoju. Nawet najporządniej skonstruowane CV i list motywacyjny nie zastąpią szczerego kontaktu i zapoznania osoby kandydata. Dlatego tak ważne jest jak najbardziej odpowiednie przygotowanie do spotkania rekrutacyjnego.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved