Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy obsługą listów i paczek zajmowała się tylko poczta, różnie było z terminowością i sprawnością dostarczeń. Jednak pojawienie się firm kurierskich w dużym stopniu polepszyło działanie tej branży, bo zwyczajnie odstawanie od konkurencji mogło spowodować wypadnięcie z rynku.

Obecnie na terenie naszego kraju działa kilka większych, niekiedy o światowym zasięgu firm, wiele małych, działających na rynkach lokalnych, oraz znana wszystkim poczta, która straciła jednak ogromną część (odnośnik do strony) klientów. W ostatnich latach bardzo pozmieniały się także ceny.

kurier
Autor: Jason Lawrence
Źródło: http://www.flickr.com

Poczta sukcesywnie powiększała opłaty za listy i paczki, a kurierzy postanowili pójść w drugą stronę, zwłaszcza dla odbiorców indywidualnych. Jeszcze niedawno wysłanie przesyłki kosztowało nawet czterdzieści złotych, więc nie ma się co dziwić, że niewiele osób się na to decydowało. Dzisiaj większość firm z branży oferuje tanie przesyłki kurierskie krajowe, jakich koszt wynosi kilkanaście złotych, przez co kurierzy zaczęli odbierać coraz większą ilość klientów tradycyjnej poczcie.

Rynek kurierskich przesyłek i paczek bardzo szybko rośnie, a głównym powodem tego jest rosnąca popularność internetowych sklepów (www). Klienci z wielu powodów bardzo polubili zakupy w internecie, a każdy taki zakup będzie się wiązał z tym, że trzeba zamówione produkty wysłać do klienta. Już w chwili obecnej rynek handlu sieciowego warty będzie kilkadziesiąt miliardów, a specjaliści szacują, że urośnie w najbliższych latach w tempie dwucyfrowym.

Ten odnośnik do serwisu (https://magicplay.pl/) prowadzi do niezwykle atrakcyjnej witryny, która ma równie intrygujące informacje na opisywany wątek.

Rzecz jasna będzie się to przekładać na kondycję kurierskich firm, obsługujących dużą część takich przesyłek, a także na poprawienie jakości usług. Oczekiwania konsumentów co do obsługi paczek także bardzo wzrosły w ostatnim czasie, i duża część firm kurierskich próbuje nimi nadążyć (dowiedz się wiecej). Obecnie normalną sprawą będzie możliwość śledzenia przesyłek za pomocą internetowej strony, a oprócz tego elastyczne zarządzanie miejscem dostawy.

Dzięki takim nowinkom, oraz coraz niższym opłatom kurierskie usługi będą się rozwijać w jeszcze większym tempie, niż rynek e-commerce.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2020 Manate eCenter. All Rights Reserved