Rytm transformacji cywilizacyjnych, zwłaszcza w wyniku postępu technologicznego sprawia, że człowiek musi elastycznie reagować na pojawiające się transformacje na rynku pracy i przystosowywać się do nowych wyzwań i wymagań. Łączy się z tym stałe uzupełnianie i rozszerzanie aktualnych kompetencji, przekwalifikowywanie się, a niekiedy nawet kilkakrotne zmienianie zajęcia.

Rozwój zawodowy wpisuje się w rozwój własny jednostki i częstokroć stanowi ważną część działania człowieka. Często również działania pozazawodowe
korporacja
Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

trafiają pośrednio do sfery zawodowej i tym samym ubogacają sfery pracownika (Poszukujesz pracy? Sprawdź propozycje – work service doradca klienta warszawa) o nową wiedzę, biegłości, również eksperymenty, niekoniecznie wyraźnie związane z wykonywaną pracą, jednakże być może w którymś momencie korzystne w jej realizowaniu. Rozwój zawodowy ściśle wiąże się z rozwojem własnym, gdyż są to procesy, jakie w jakimś okresie egzystencji płyną równocześnie, przenikają się i wzajemnie na siebie oddziałują.

Czy na danej witrynie coś Cię zaciekawiło? Masz ochotę dowiedzieć się sporo detali na ów temat? Nie ma problemu. Trzeba tylko najechać na ten link.

Poprzez różne formy dokształcania i stymulowania rozwoju pracownik osiąga pułap fachowości niezbędny na wyższych stanowiskach, co otwiera mu dalszą drogę awansu zawodowego.

Źródło: część pracujących w organizacjach uczestniczy w planowanych przez firmę szkoleniach, indywidualnie zgłębia wachlarz własnych kwalifikacji poprzez uczestnictwo w kursach zawodowych, bądź studiach podyplomowych, sięga także po specjalistyczną prasę, szuka informacji w publikacjach, czy w zasobach internetu. Jest to w szczególności istotne jeśli jest to pierwsza praca.

Nowemu pracownikowi należy przeznaczyć więcej uwagi, należy bardziej ukierunkowywać jego rozkwit. Istotne jest także, by we wczesnym okresie pracy zachęcać pracowników do uczestniczenia w przeróżnego formach działań rozwojowych.

Sprawdź też:

Rozwój zawodowy to proces stosowany do stworzenia możliwości rozwijania zawodowych zamiłowań i predyspozycji pracowników. W czasach kultu profesjonalizmu powinno się dodać wszelakich czynności w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych, co w efekcie powinno przyczyniać się do rozszerzania wiedzy i umiejętności w ustalonym obrębie, a co za tym idzie postęp kariery zawodowej.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved